Українські римо-католики відроджують традиційний обряд – у Львові звершили співану Месу

Минулої неділі, 21 лютого, у Львові відбулася співана Меса у домініканському обряді. Про це повідомляє видання “Політична теологія”.

Про це йдеться у повідомленні Una Voce – мирянської асоціації, яка плекає традиційні форми літургійного життя Церкви латинського обряду.

Месу відслужили у знаменитій каплиці Розена.

Традиційні літургійні форми, що існували до реформ, які послідували за Другим Ватиканським собором, можуть вільно використовуватися згідно з апостольським посланням Папи Бенедикта XVI «Summorum Pontificum».

Наразі римо-католицькі громади, які виступають за відродження традиційного богослужбового життя, існують у Києві та Львові. Оскільки громадами опікуються окремі священники-ентузіасти з ордену проповідників (домініканці), Меси служаться як у власне римському обряді, так і в домініканському, який був ексклюзивною Літургією ордену від перших десятиліть після заснування до 1970-х років, коли домініканці відмовилися від нього на хвилі пособорних реформ.

Традиційні Меси в Україні зараз зазвичай відбуваються без співу. Хоча григоріанський хорал, якого вимагає традиційна Літургія, є простіший від поліфонічних творів і потребує менших зусиль, залучення до Літургії людей, знайомих із ним, досі лишається проблемою. Тому співані Меси на кшталт вчорашньої є рідкісними подіями, на які чекають і які по-особливому святкують римо-католики, прив’язані до латинської літургійної традиції.

В асоціації «Una Voce-Україна» говорять, що будуть вдячними всім вірним, які виявлять бажання взяти участь у віднайденні скарбниці григоріанського хоралу в нашій країні.

Джерело: “Політична теологія”