Український історик: Чому нічого не чути про 1035-річчя Хрещення Київської Руси?

«Цьогоріч сповнюється 1035-річчя Володимирового Хрещення Київської Руси-України (988 – 2023). Нажаль, щось зовсім не чутно, щоб в країні планувались якісь відзначення такої важливої загальнонаціональної річниці».

Про це написав у Facebook директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило.

«Ніде не знайшов, щоб взагалі звучало 1035-річчя (( Традиційно День Хрещення Київської Руси-України останнім часом відзначався 28 липня на день церковного вшанування пам’яті св. князя Володимира Київського. У цей же день було запроваджено відзначення Дня Української Державності. Тепер цей день планують перенести на 15 липня. За цим якось забулося про таку визначну дату», – пише український науковець.

Читайте також: «Незайманість і чистота – те ж саме?» Психолог Людмила Гридковець про цнотливість, віру і прощення

Сергій Шумило, Фото: ФБ-сторінка

Він також наголосив на тому, що «пам’ятати і плекати нашу історію і спадщину» ми повинні попри війну.

 «Адже і сама війна йде за те, щоб їх вкрасти у нас… Попри все, таки варто влаштувати відзначення з нагоди 1035-річчя Хрещення Русі-України. Буде шкода, якщо така значуща річниця не тільки не буде використана в українських інтересах, але й забута (( Це одна з визначальних дат в нашій понад тисячолітній національній історії, яку не можна віддавати нікому іншому, особливо тепер…», – відзначає Сергій Шумило.

І додає:

«Якщо можливі були відзначення 1020-річчя, 1025-річчя та 1033-річчя, то тим паче заслуговує на відзначення 1035-річчя…».

Читайте також: Єпископ Василь (Тучапець): «Ця війна змінює ставлення людей до конфесій і Церкви»