«Український католицький університет то, насправді, щось особливе в українських реаліях»,— А. Садовий

DSC_6842Сьогодні, 14 вересня, в Українському католицькому університеті відбулися урочистості з нагоди початку нового Літургійного та навчального 2015-2016 року. Заходи розпочалися Архиєрейською Літургією у церкві Блаженних мучеників УГКЦ (вул. Стрийська, 29). Опісля процесія рушила до новозбудованої Церкви на вул. Козельницькій, де освятили капсулу під будову університетської бібліотеки та накупольних хрестів храму Софії Премудрості Божої. Участь у заходах взяли: владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ, о. Богдан Прах, ректор УКУ, духівники університету, студенти та викладачі, а також міський голова Львова Андрій Садовий.

«Я пригадую, як рік тому в цьому залі була зустріч з екс-президентом Міхеілем Саакашвілі. Коли він це все побачив, то був приємно подивований, що це можливо в Україні – така красива сучасна архітектура. Він, як ніхто, знає просту істину, що спочатку ми будуємо красиві будівлі, а потім вони форматують нас, вчать нас гармонії і відчуттю краси. Він також був подивований глибиною самого університету.

Рік минув, і, насправді, кожного місяця ми бачимо в католицькому університеті нові позитивні зміни. Сьогодні під час урочистостей ми мали честь брати участь в посвяті хрестів для нового унікального храму, сьогодні ми закладали капсулу в будівництво прекрасної бібліотеки. Я не пригадую, щоб у нас в Україні за часів незалежності будувалася така красива нова бібліотека. І це все є у Львові. Це велика гордість, яка переповнює моє серце, тому що це все творять львів’яни, завдяки великій Божій ласці.

Я думаю, що важко передбачити день завтрашній. Але я б дуже хотів, щоб ці виклики і динаміку, які є в Українському католицькому університеті, побачила наша держава. Тому що УКУ є єдиним у світі католицьким університетом, який не має державної підтримки. Мені колись говорив отець-президент, що навіть в Японії католицький університет має державну підтримку. Це дуже важливо, тому що кожна гривня, інвестована державою сюди, зросте мільйонами – не грошей, а мільйонами мудрих думок і сотнями, тисячами нових провідників нашої держави, які нам так потрібні, які будуть мати Божу ласку, велику любов до українців і велике прагнення будувати нашу державу.

Я дякую університету за цю велику працю, дякую отцю-ректору. Я маю в руках автентичну копію «Букваря», який свого часу надрукував Іван Федоров більше, ніж 400 років тому. Від великого друкаря – великому ректору!» – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий

Також отця-ректора Богдана Праха було нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, згідно з Указом Президента України Петра Порошенка.

«Починаємо новий навчальний рік з великим трепетом у серці. Бо викликів дуже багато. Сьогодні наша країна шукає своєї долі, яка має показати кожному українцеві, яким шляхом буде йти влада, ціла країна. Ми маємо великі надії, мрії, що будемо жити в багатій, самодостатній, процвітаючій державі. Але самі бачимо, скільки є недоліків і який шлях мусимо пройти спільно, разом у духовному, національному, економічному відродженні. Ми усі переживаємо, але також беремо активну участь у цьому процесі.

Зараз будуть вибори. Це велика відповідальність кожного громадянина. Наш голос може змінити ситуацію в країні. Не треба втікати, треба брати відповідальність і за те, до чого нас запрошують, щоб ми самі могли змінювати дійсність, в якій живемо, на краще.

Церква теж після 25 років виходу з підпілля є на певних поворотах, шукає нових доріг і потребує нас як університету. Нещодавно відбувся собор, де миряни єпископам могли сказати, які є потреби в Церкви, як вони бачать новий шлях, нову дорогу в Церкві. Церква має свою стратегію, і університет має свою стратегію. Це не є окремі стратегії, вони сильно доповнені. Бо університет – це церковний університет. Тому і наша велика відповідальність, кожного за своєю функцією: і ректорату, і працівників, і студентів» – зазначив ректор Українського католицького університету о. Богдан Прах.

DSC_7042«Якщо говорити про Український католицький університет, то, насправді, це щось особливе в українських реаліях. Тому що, по-перше, ми маємо нову установу університетську, яка дуже активно розвивається. Чесно кажучи, я не маю інших прикладів в Україні стосовно динаміки і темпу. По-друге, це нова надсучасна архітектура, тому що залучені кращі архітектори з Америки, з Німеччини. Приємно, що вони активно співпрацюють з нашими архітекторами, які вчаться. По-третє, в цьому комплексі постає новий храм, який зараз в процесі будівництва, і сьогодні були посвячені хрести. Це три дуже важливі чинники.

Те, що сьогодні в комплексі УКУ було закладання капсули бібліотеки, це чи не єдиний такий позитивний приклад. Тому дай Бог, щоб те, що Львів добре робить, інші міста брали і робили ще більше. «Візьми і зроби» — дуже просто» – додав міський голова Львова.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua
Фото: Олександр Мазуренко