Українці взяли участь у Всесвітньому Дні мігранта та біженця у Ватикані

Українці-в-Римі-700x481У неділю, 15 січня 2017 року, Католицька Церква вже 103-ій раз поспіль відзначила Всесвітній День мігранта та біженця. Цього дня численні паломники, а зокрема численні етнічні групи Рима, зібралися опівдні на площі Святого Петра на молитву «Ангел Господній» з Папою Франциском.

Серед багатотисячної мігрантської спільноти не бракувало і представників української громади. Численні українці з Рима та околиць прибули на площу Святого Петра, щоб разом з Папою і великою мігрантською родиною молитися за всіх тих, які внаслідок різних життєвих обставин змушені лишати свої рідні домівки у пошуках кращої долі та за тих, які втратили життя, емігруючи з власної країни.

Звертаючись до багатотисячної спільноти мігрантів та біженців, Папа Франциск нагадав, що тема цьогорічного Дня – «Неповнолітні мігранти: беззахисні й позбавлені голосу». Святіший Отець наголосив, що необхідно вжити всіх можливих заходів, щоби забезпечити неповнолітнім мігрантам охорону і захист, а також їх інтеграцію в суспільство. «Цим нашим маленьким братам, особливо якщо вони ніким не супроводжуються, загрожують численні небезпеки», – зауважив Папа Франциск і закликав оточити неповнолітніх мігрантів належною турботою.

Звертаючись з особливим вітанням до зібраних на площі Святого Петра різних етнічних спільнот Рима, Папа Франциск сказав: «Дорогі друзі, бажаю вам спокійного життя в тих середовищах, які вас приймають; поважайте їхні закони і традиції, і в той же час, зберігайте цінності ваших рідних культур. Зустріч між різними культурами завжди є збагаченням для всіх!».

Після молитви зі Святішим Отцем українці на площі Святого Петра спільною колядою славили народженого Христа.

Джерело: “CREDO”.