В Архикатедральному Соборі св. Юра відбувся фінальний концерт фестивалю «Музика в старому Львові» (ФОТО)

img_189631 серпня 2014 р. в Архикатедральному Соборі св. Юра відбувся фінальний концерт Першого Європейського українсько-польського фестивалю «Музика в старому Львові та Кракові».

І знову, як і в далекому 1826 році, у стінах храму вирувала музична феєрія вишуканої класичної музики ― було виконано «Requiem» Вольфганга Амадея Моцарта.

Масштабне дійство об’єднало в собі академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», хор «Глорія» (керівник – Володимир Сивохіп), хор Архикатедрального Собору Святого Юра (керівник – Надія Паворозник) та солістів, серед яких ― українські виконавці Анастасія Арбузова (сопрано), Дарія Князева (альт), й польські музиканти Пшемислав Борис (тенор) та Єжи Бутрин (бас). «Реквієм» було виконано під батутою польського диригента Станіслава Галонського.

Слід відзначити, що Архикатедра була обрана для фінального концерту фестивалю з вагомих причин: адже саме в Соборі св. Юра вперше на теренах Східної Європи у 1826 р. відбулося виконання цього твору хором товариства св. Цецілії під орудою польського скрипаля-віртуоза Кароля Ліпінського та Франца Ксавера Моцарта – сина Вольфганга Амадея Моцарта.

Джерело: Офіційний сайт Архикатедрального Собору Св. Юра