У ЛПБА роздумували над створенням бібліотеки для людей з вадами зору

DSC_0407-e1427409598311У середу, 25 березня 2015 року, з благословення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, у Львівській православній богословській академії відбувся науково-практичний семінар, присвячений створенню першої українського дейзі-бібліотеки для незрячих.

Науково-практичний семінар « Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору» , очолив директор ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» – кандидат історичних наук Оксана Потимко за участі спеціалістів-переможців шведського дейзі- аудіопректу.

Учасники семінару ознайомились із питаннями: як використовується комп’ютер з програмами електронного доступу, з функціонуванням брайлівського дисплею, які програми і технічні засоби використовують для начитування книг, а також, хто координує процес начитування книг.

Відкрили науковий захід проректор ЛПБА протоієрей Михайло Сивак та духівник людей з обмеженими вадами зору протоієрей Роман Мануляк. Священнослужителі наголосили на тому, що студентам духовного навчального закладу, як майбутнім пастирям, доведеться на парафіях працювати з різними людьми, зокрема й з неповносправними. Саме тому необхідно зуміти навчитися опікуватися такими людьми та їх духовно підтримувати.

Слухачі семінару активно долучались до майстер-класів та зголосились начитали книги для конвертування їх у формат дейзі.

За матеріалами: lpba.org.ua