В неділю у Львові відбудеться круглий стіл про роль мусульман в громадсько-політичному житті сучасної Європи

19113931_1720678931283071_6294188842596475354_nТема залученості мусульман у громадсько-політичне життя не лишиться поза увагою XXIV Форуму видавців, офіційне відкриття якого відбудеться 13 вересня в конференц-залі Палацу мистецтв у Львові (вул. Коперника, 17).

Уже в неділю, 17 вересня 2017 року, о 10:00 год., розпочнеться круглий стіл, де обговорюватимуть тему «Мусульмани в громадсько-політичному житті сучасної Європи: українсько-французькі паралелі».

Як повідомляє сайт Форуму видавців, місце проведення — головний корпус Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І. Франка (вул. Драгоманова, 5).

Своїм баченням теми ділиться на сторінці Facebook Богдана Сипко — асистент кафедри Львівського Національного університету ім. Івана Франка.

— Термін «паралелі» може означати як певні аналогії, так і неможливість перетину. Про яке ж зі значень у контексті пропонованого круглого столу йтиметься? Власне на це запитання, відштовхуючись від найновіших українських ісламознавчих публікацій, і спробують дати відповідь спікери. Ісламські спільноти Західної Європи формувалися переважно в другій половині XX ст., насамперед завдяки трудовій і політичній імміграції, а українські мусульмани протягом багатьох століть були частиною спільної історії. Але на зламі ХХ‒ХХІ ст. мусульмани як Заходу, так і України почали демонструвати не лише демографічну, а й політичну вагу, а також активну громадську діяльність. Підписання Хартії Ісламу у Франції 1994 р. та ухвалення Хартії мусульман України 2016 р., членство у загальнонаціональних політичних силах і формування власних політичних платформ, поява самобутніх літератури та кінематографу берів у Франції, участь мусульман у подіях Майдану та в АТО — лише частина тем, що обговорюватимуться.

Богдана Сипко поділилася, що серед представлених книжкових новинок буде і її монографія.

Докладніше з програмою цього Форуму видавців можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: сайт “Іслам в Україні”