В Покровському соборі УПЦ КП відзначили день пам’яті семи братів-мучеників Маккавеїв

_DSC005514 серпня 2014 року, у день винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, день пам’яті семи братів-мучеників Маккавеїв, матері їхньої Соломонії та вчителя їхнього Єлеазара і звершення святкування Всемилостивого Спаса і Пресвятої Богородиці, у кафедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці м. Львова відбулися святкові богослужіння. Повідомили у прес-службі Львівської єпархії УПЦ КП

Відправу ранньої Божественної Літургії очолив ключар собору прот. Павло Кочкодан.

Відправу пізньої святкової Літургії очолив клірик собору проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак. Отцю Михаїлу спів служили священики Ілля Подоба та Василій Горгут.

Наприкінці Літургії отець Михаїл виголосив проповідь:

“Сьогодні Церква згадує святих і події церковної історії, які за століттями значно віддалені одні від одних, але всіх їх об’єднує Христос Бог, Який явив свою силу через непохитну віру старозавітніх мучеників у Єдиного Бога, через Свій Животворчий Хрест і, зрештою, через перемогу військ православних держав над супротивником.

Брати Маккавейські очолили повстання протии окупанта, відстоюючи право ізраїльського народу на свою державу і на свою релігію – істинну віру в Єдиного Бога. І Господь був із ними. Отже і з нашими воїнами на Сході України сьогодні перебуває благословення Боже, тому що вони відстоюють правду”, – зазначив у проповіді отець Михаїл.

Після Літургії духовенство соборно звершило водо святний молебень та освятило принесені вірянами, згідно традиції, мед, зілля і мак.