Під час «Дитячого форуму» у Львові триває виставка ілюстрацій з «Молитовника для дітей» Мар’яни Качмар

молитовник для дітейУ четвер, 12 травня 2016 року, у львівському Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) під час «Дитячого форуму» відкрили виставку унікальних темперних ілюстрацій Мар’яни Качмар. Експозиція триватиме до 15 травня.

Ці сповнені символізму та відчуття ніжності роботи відома львівська іконописиця та ілюстраторка створила для популярного «Молитовника для дітей», що торік вийшов друком у видавництві «Братське» з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Персонажі ілюстрацій – діти й птахи, квіти й дерева, ангели й Богородиця, і навіть ляльковий ведмедик. Усі вони демонструють віру в Божу любов, якою Він турботливо оточує дітей.

«Маю двох синочків. Малюючи, думала собі, як вони сприймають і розуміють молитву, Бога. Вони знають Марію і Дитятко, знають ангелів, котрі їх оберігають, ведмедика, котрий теж інколи хворіє. Хотіла зробити ілюстрації максимально доступними діткам. Сподіваюсь, це вдалось», – розповідає Мар’яна Качмар про роботу над книжкою.

У самій книжці ілюстрації та яскраві елементи орнаменту оздоблюють тексти перших молитов: Богородице Діво, Ісусову молитву, Отче наш, молитву до ангела-охоронителя та інші. Усі роботи виконано в техніці темпери. Темперні фарби вважаються одними з найдавніших: вони використовувалися ще до винайдення олійних. Темпера по левкасу на дереві – це, як відомо, традиційна техніка іконопису.

За матеріалами: hram.lviv.ua