В рамках фестивалю юдейської музики у Львові заспівали в пам’ять про Блаженнішого Любомира Гузара

1892702815751801258658441476576270o-083f6dae20b3489d9a0e5f52c8c26fdaУ Львові триває фестиваль юдейської культури «LvivKlezFest». У його межах згадували довоєнних юдеїв.

На нинішній площі Арсенальній до Другої світової війни весь простір займали дві синагоги ― Велика міська та «Золота Роза», від якої нині залишився лише фрагмент стіни. Також тут був Будинок навчання Бейт Гамідраш. Ці сакральні будівлі нацисти підірвали у 1941 році, а львівських юдеїв винищили.

«Ми собі давно мріяли, що колись тут зробимо якесь юдейське життя в пам’ять про тих, кого вже нема, але життя продовжується. І цей концерт ― перша наша спроба свою мрію здійснити», ― розповіла Адель Діанова, директор юдейського благодійного фонду «Хесед Ар’є».

Тому й концерт ― це плач-молитва юдеїв. Музикою згадували довоєнних мешканців цього кварталу колективи і солісти з Ізраїлю, США, України і Росії.

«Клезмерська, юдейська, музика жила у моїй душі ще до того, як я це усвідомив. Вона древня, як світ, і вона супроводжує усе існування людства», ― висловився скрипаль із Росії Олексій Розов.

Водночас такий концерт присвятили пам’яті українця, який упродовж свого життя сприяв порозумінню різних релігій і конфесій ― Блаженнішому Любомиру Гузару.

«Так співпало, що, на жаль, пішов із життя Блаженніший Любомир Гузар, якого ми дуже любили і поважали як найсвітлішу людину. І сьогодні, звичайно, ми співаємо і для нього теж», ― повідомила Олександра Сомиш, менеджер фестивалю і керівник ансамблю «Varnitshkes».

Відео можна подивитись ТУТ

Джерело: сайт ЛМР, ZAHID.NET