В УАПЦ тривають урочисті заходи з нагоди року Патріарха Димитрія (Яреми)

В Українській Автокефальній Православній Церкві 2016 рік проголошений роком Патріарха Димитрія. З цієї нагоди проводять урочисті академії та заходи присвячені Патріарху у різних куточках України.

Так 5 червня у м. Золочеві, на Львівщині, провели урочисту академію, присвячену 100 річчю від дня народження Патріярха Димитрія.

Для Золочівщини постать Патріярха Димитрія є доволі рідною. У 1945-1946 рр. саме в цей район, у рамках репатріації населення між комуністичною Польщею та радянською Україною, було переселено більшість жителів с. Глідно та сусідніх сіл Березівського повіту Республіки Польща. Родина Яремів була переміщена у м. Глиняни та сусіднє с. Женів. Саме у храмі св. Димитрія у с. Женева о. Володимир Ярема служив першу св. Літургію.

Урочиста академія розпочалася із молитви за український народ, яку написав Патріярх Димитрій. Із доповіддю про мистецьку працю Владики виступив онук Кость Маркович, який викладає у Львівській академії мистецтва та займається упорядкуванням праць по дослідженню іконопису Західної України.

На свято прибули представники районних товариств переселених українців із Надсяння, Лемківщини та Холмщини.

Тарас Дмитрик зі Львова, який був іподияконом Патріярха Димитрія, описав цікаві віхи патріаршества та останню подорож у рідне Глідно, а також Сянок та Перемишль, зустрічі із місцевими українцями, які залишилися після виселення в Україну та на Північ Польщі в рамках акції «Вісла».

Віра Маркович, донька Патріярха, розповіла про батьківську любов до дітей, парафіян і священиків. Надзвичайно вразили присутніх теплі спогади про батька, який намагався дати дітям добру освіту, закласти основи любові до Бога та християнської сім’ї.

Слово до громади мали також відомий композитор та поет Теодор Кукурудза, від Фонду Патріярха Димитрія виступив диякон Юрій Федів (м. Львів), від музикознавців Золочева Неля Мельник.

Під час урочистої академії присутні мали змогу почути поезію авторства Патріярха Димитрія, яку зачитали п. Христина Дудар (м. Глиняни), п. Ярина Сухецька (Голова Золочівської “Просвіти”), Іван Вархола (керівник Золочівського народного театру). Музичний супровід академії забезпечили парафіяльний хор храму св. Софії УАПЦ м. Золочева та квартет духовенства Золочівського деканату УАПЦ “ЛЕВИТ”.

Завершилася академія подячним словом Золочівського благочинного митр. прот. Василія Сагана та виконанням спільної молитви-гімну «Боже великий, єдиний».

Нагадаємо, вечір пам’яті Патріарха Димитрія відбувся також у Львові 25 лютого.

За матеріалами: church.net.ua