В УКУ представлять нове видання про владику Володимира (Стернюка): «Я робив те, що міг. І більше на ніщо не дивився»

Львівська провінція згромадження Найсвятішого Ізбавителя та інститут історії Церкви Українського католицького університету запрошують на презентацію книжки про владику Володимира (Стернюка) «Я робив те, що міг. І більше на ніщо не дивився».

220


Нове видання представлять у конференц-залі Філософсько-богословського факультету УКУ першого жовтня. Це третя книжка із серії «Місіонери великого відкуплення», якою видавці віддають данину подяки за гідне служіння місіонера-редемпториста.

Нагадаємо, що у 1964 р. єпископ Василь (Величковський) хіротонізував о. Володимира Стернюка на Єпископа та призначив його своїм помічником. Коли владику Василя арештували (у 1969 р.) уся відповідальність за стан Церкви перейшла на владику Володимира. Саме він провадив підпільну Греко-Католицьку Церкву у важких катакомбних умовах до часу повернення Патріарха Мирослава Івана (Любачівського). У 1990 році Митрополит Володимир скликав собор, що висловився за повну легалізацію та реалібітацію УГКЦ. Спочив владика Володимир (Стернюк) 29 жовтня 1997 р. і похований у крипті архикатедрального собору Святого Юра у Львові.

Джерело: Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://theological.ucu.edu.ua