В УКУ проаналізують пастирське послання Андрея Шептицького «О квестії соціяльній»

ArticleImages_45183_b_300_0_16777215_0___images_stories_zistoriidumky__У середу, 8 липня 2015 року, о 15.30 год. у приміщенні Українського католицького університету (вул. Свяєнціцького, 17, конференц-зал) відбудеться науково-практичний семінар «Андрей Шептицький: «О квестії соціяльній», повідомляє прес-служба УКУ.

Пастирське послання Андрея Шептицького до духовенства «О квестії соціяльній» (1904) є визначною частиною інтелектуального і духовного спадку Митрополита для українського народу. Воно є переосмисленням, адаптацією до українських умов і логічним продовженням Соціальної доктрини Церкви, представленої на той час першою з відомих соціальних енциклік «Rerum novarum» (1891).

Соціальна доктрина Церкви (християнське суспільне вчення) є глибоким аналізом буття суспільства, що спирається на вивчення природи суспільних відносин і містить надійну «дорожню карту» для побудови гармонійного суспільства та сильної держави. Історично Соціальна доктрина Церкви виникла на зламі XIX-XX cтоліть як відповідь на запит європейського суспільства у зв’язку з розвитком капіталістичних суспільних відносин і появою різноманітних суспільних вчень (соціалізму, лібералізму) та популістських гасел про начебто захист державою народу шляхом виконання суспільних функцій замість особи, її сім’ї, родини та громади.

Актуальність Пастирського послання Митрополита Андрея Шептицького «О квестії соціальній» полягає в тому, що саме зараз суспільство України шукає відповіді на питання: який суспільний устрій слід збудувати в Україні, щоб він максимально відповідав уявленням українців про справедливе суспільство, його структуру та роль держави в ньому. Ця доктрина є ідеологічною основою для реформи економіки, суспільних відносин і системи влади в Україні.

Програма семінару:

15:30 – 15:35 – відкриття семінару;
15:35 – 16:15 – основна доповідь “Андрей Шептицький: “О квестії соціальній”; доповідач – п. Мирослав Маринович;
16:15 – 16:40 – співдоповідь “Практичні аспекти реформування суспільних відносин в Україні”;
доповідач п. Володимир Щербина;
16:40 – 17:50 – обговорення, питання, відповіді;
17:50 – 18:00 – заключне слово.