В УКУ відбудеться духовний вечір «Пізнаймо світ, щоб Бога пізнати»

2016_07_08-12-1024x683У рамках святкових урочистостей із нагоди освячення Храму Святої Софії -Премудрості Божої 11 вересня 2016 року в УКУ відбудеться духовний вечір «Пізнаймо світ, щоб Бога пізнати». Університет запрошує послухати музику та більше дізнатися про «софійність» новозбудованої церкви.

Театральні перформанси у виконанні народних артистів та студентів УКУ, духовна музика, виступи Клиросного хору «Глас», струнний квартет під керівництвом Оксани Трунко, Наталки Половинки і студії «Ірмос» та  Оксани Мухи – лише частина концертної програми.

За словами режисера майстерні «Мистецький простір» та вечора Уляни Мороз, ідея заходу – пошук образу премудрості: що означає «софійність» в контексті історії, у контексті Божої премудрості, яке значення має для спільноти.

Як наголошує пані Уляна, виступи виконавців будуть перемережені відеорядом, який допомагатиме розкрити тему пошуку мудрості. Учасники також роздумуватимуть над питанням, чому так важливо іти в науку з вірою, чому науковці без віри є сліпцями, які можуть намацати окремі деталі, проте не осягнути.

За задумом університетський храм Святої Софії-Премудрості Божої стане тим духовним стержнем, навколо якого буде обертатися наукове, духовне літургійне життя університету. Це унікальна церква, яка є символом єдності і втіленням Божої премудрості.

Внутрішня концепція храму є глибоко символічною, оскільки відображає найважливіші віхи вселенської та української історії спасіння. Внутрішня структура храму має три рівні: єрусалимська крипта Гробу Господнього, римська нижня церква Св. Климента Папи і головна церква Святої Софії-Премудрості Божої.

Кожна з церков пов’язана із ключовими постатями в історії України, про які багато розповідатимуть впродовж вечора.

Особливою частиною святкової програми стане молитва Митрополита Андрея Шептицького про Божу мудрість. Початок духовного вечора – о 19.30 год.

За матеріалами: сайт «УКУ».