В УКУ відбудеться відкрита лекція, присвячена меценатській діяльності Митрополита Андрея Шептицького

afisha-lektsiya-m-bandrivskogo2_8-12-2016-e1480415263450У четвер, 8 грудня 2016 року, о 16.00 год., в УКУ (м. Львів, вул. Свєнціцького, 17, сем. кім. ім. Ірини Шипули №130) відбудеться відкрита лекція «Митрополит Андрей Шептицький – меценат західноукраїнської археології (за матеріалами співпраці з Директором Музею НТШ Ярославом Пастернаком)».

Організатори заходу: Інститут історії Церкви та Кафедра церковної історії УКУ.

Лекція має міждисциплінарний характер: щось на стику історії, археології та історії Церкви. Доповідач розповість про розкопки Я. Пастернака 1932-33 рр. в крипті і наві Святоюрського собору (на приватні кошти Митрополита), висвітлить результати досліджень Я.Пастернака в Крилосі 1934-1941 рр. (до початку війни – на кошти греко-кат. митропол. конситсторії. Також буде згадано про умови і основні результати наших розкопок Археол. комісії НТШ в Святоюрській крипті 1991-1992 рр., перед перепохованням у ній тлінних останків Кардинала Йосифа Сліпого, в яких Микола Бандрівський брав безпосередню участь, буде згадано про повторне віднайдення останків з кам’яного саркофагу Свято-Успенського собору княжого Галича.

Доповідач: д.і.н. Микола Бандрівський, старший науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки ЛНУ ім. Івана Франка.

Детальніша інформація про доповідача ТУТ.

Джерело: Інститут історії Церкви УКУ.