Василь Кметь: «Ті, хто заперечують Українську Незалежність, всього лише залишаються поза межами дійсності»

Сьогодні ми святкуємо День Незалежності нашої Держави. У багатостраждальній віковій історії наш народ кров’ю і потом здобував таку омріяну і заповітну Незалежність. Десятиліття переслідування та гоніння сподвижників Церкви, культурних діячів, політиків-дисидентів – не змогли зламати дух нашого народу. Саме тому сьогодні ми відзначаємо таку величну дату. За 30 років Незалежності Україна подолала надзвичайно багато викликів. Але ми вистояли, стоїмо й неодмінно переможемо.

Про ювілей Незалежності нашої Держави, як свято гідності, підсумків і особистої відповідальності кожного з нас у ексклюзивному коментарі підкреслює директор Наукової бібліотеки, доцент ЛНУ імені Івана Франка Василь Кметь:

«День Незалежності України – особливий день і особливе свято. Це день гідності, підсумків і особистої відповідальності кожного з нас. Гідності сьогодення, яке ми творимо, отримавши величний спадок тисячоліть, підсумків звершеного для усвідомлення набутого досвіду, відповідальності за майбутнє, яке належить Богові і нам.

День Незалежності – це також свято Української Соборності, час особливого відчуття єдності у протистоянні агресорові на всіх рівнях та фронтах. Це час усвідомлення державності як визначальної основи національної ідентичности та духовного розвитку.

Мабуть, не випадково, наш тридцятилітній ювілей благословив своєю присутністю Вселенський Патріарх. Адже ювілейна дата знаменувала також непростий шлях Української Церкви до самовизначення і всецерковного визнання. Урочисте засідання Всеукраїнської Ради Церков стало ще одним кроком до зближення українських ієрархів різних конфесій у визнанні спільних духовних коренів та традицій.

Як на різних етапах становлення Української Державності духовні очільники давніх апостольських кафедр благословляли Золотоверхий Київ, так Його Всесвятість Варфоломій блискуче підсумував значення подій сьогодення. Адже ті, хто заперечують помісний статус Українського Православ’я, як і Українську Незалежність, всього лише залишаються поза межами дійсності».

Підготувала Юліана Лавриш

Фото – із Фейсбук-сторінки Василя Кметя та мережі Інтернет