Ватикан прокоментував Папу Франциска щодо «невинної жертви війни» Дугіної

Ватикан опублікував комюніке «Святого Престолу» щодо висловлювань Папи Франциска (Бергольо) в контексті війни в Україні.

Зазначається, що «у контексті війни в Україні мали місце численні виступи Святішого Отця Франциска та його співробітників щодо неї». «Їхня мета, в основному, – це закликати пастирів і вірних до молитви, а всіх людей доброї волі – до солідарності та зусиль, спрямованих на відбудову миру».

Ватикан наголошує, що висловлювання Папи щодо війни в Україні «потрібно розуміти як голос, піднесений на захист людського життя та цінностей, пов’язаних з ним, а не як зайняття політичної позиції».

Водночас у Ватикані зазначають, що «стосовно широкомасштабної війни в Україні, яку розпочала Російська Федерація, виступи Святішого Отця Франциска є чіткими й однозначними в засудженні її як морально несправедливої, неприйнятної, варварської, безумної, огидної та святотатської».

Нагадаємо, що Папа Франциск днями назвав російську пропагандистку Дар’ю Дугіну, яку невідомі вбили в Москві, невинною жертвою війни. Ці висловлювання понтифіка викликали обурення світової громадськості, оскільки Дар’я Дугіна була активною прихильницею російського фашизму і геноциду українського народу.

У зв’язку з висловлюваннями Папи Франциска до МЗС України був запрошений Апостольський Нунцій в Україні.