Вчора українці молилися за упокій Блаженнішого Любомира

30-03-13-1Вчора, 9 липня 2017 року, вірні УГКЦ та й всі українці молилися за упокій Блаженнішого Любомира (Гузара), спогадуючи сороковий день його відходу до Вічності. Того дня були відслужені панахиди у храмах, а також у крипті Патріаршого Собору Воскресіння Христового, де поховано Блаженнішого.

У недільній проповіді цього дня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав наголосив, що саме цими днями ми стараємося зберегти його духовну спадщину, пригадати всі особисті відчуття і переживання від спілкування з ним.

«З цього приводу прагну пригадати вам подію, яка відбулася в Римі на початку 90-х років. Блаженніший Любомир, а тоді ще отець-архимандрит, настоятель монастиря Студійського уставу, брав участь в одній міжнародній конференції, − поділився споминами про Блаженнішого Любомира його наступник. − Цікаво, сьогодні ніхто не пам’ятає, про що він говорив. Але я пригадую, коли він завершив своє слово, біля мене сидів делегат із Південної Африки. І коли він почув його виступ, то сказав таке: «Це людина, яка має гідність».

Посилаючись на слова із Євангелія цієї неділі, проповідник наголосив, що Блаженніший Любомир був для нас учителем гідності. «Він допомагав кожному, хто був поруч із ним, відкрити особисту гідність. Гадаю, кожен, хто мав щастя спілкуватися з ним, може засвідчити, що біля нього всі починали зростати в гідності дітей Божих. Він сам ніколи ні перед ким не прогинався. Він із гідністю спілкувався з могутніми світу цього. А для всіх нас він був закликом до гідності, учителем гідності, виховував усіх нас гідними людьми», − зазначив архиєрей.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ