«Вечір єврейської музики має на меті розкрити і познайомити нас із культурою євреїв, котрі є християнами» – о. Григорій Драус.

вечір єврейськой музикиЗ нагоди найважливіших єврейських свят Нового року (Рош Ха Шана) і Дня примирення (Йом Кіпур) 5 жовтня, о 17.00 год. на парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові (філософсько-богословський факультет УКУ, вул. Хуторівка 35а) відбудеться вечір єврейської духовної музики ТЕХІЛІМ: псалми, прославлення. Виконавці заходу: Н. Вакшинська (вокал), Є. Тепер (гітара), В. Шевчук (перкусія).

«Хто зустрічається з Христом, очевидно, що зустрічається зі спадщиною народу Ізраіля» ( папа Бенедикт XVI). Ці слова вказують на те, чому християнам пропонується знайомство з єврейською музикою, не тільки у культурному вимірі, але і в духовному.

«Для розуміння християнства слід пізнати його корені, котрі є у книгах Старого Завіту. Боже Слово приходить до нас разом з культурою, тобто в контексті культури стає більш зрозумілим. Мова, музика, танці, спосіб виконання співів, одяг, повсякденні звичаї – це все виражає Боже Об’явлення, яке прийшло до нас через Вибраний народ, а вершиною Об’явлення є сам Ісус Христос. Тому св. Йоан Павло ІІ сказав у синагозі в Римі: «Ви є нашими братами, нашими старшими братами». Папа Бенедикт XVI пішов ще далі, сказавши: «Ви є нашими отцями у вірі». Тож вечір єврейської музики має на меті розкрити і познайомити нас із культурою євреїв, котрі є християнами і прагнуть переживати своє християнство плекаючи власні культурні, єврейські багатства » – зазначає парох парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові о. Григорій Драус.

Захід відбудеться за підтримки ХКЦ “Сіон”, РГ “Сіон” під патронатом декана філософсько-богословського факультету УКУ о. дякона д-ра Романа Завійського і парафії св. Йоана Павла ІІ (РКЦ), котра діє в стінах УКУ.

Вхід вільний.