Від Йордана до Стрітення у галереї «ІконАрт» триватиме виставка львівської іконописиці Уляни Томкевич

томкевич 1У львівській галереї «ІконАрт» (вул. Вірменська 26) мисткиня Уляна Томкевич виставила стилізовані ікони. Експозиція триватиме від Йордана до Стрітення (15 лютого). Виставку можна відвідати з 12 до 19 год. щоденно, крім понеділка.

Свій левкас жінка творить, поєднуючи візантійський іконопис, українську народну ікону та орнаменти, якими часто оздоблювали печі і стіни хат.

Її виставка «Andante», що з італійської означає «повільний крок», – це невтомні пошуки істини, постійні роздуми, до прикладу, над тим, як Архангел Гавриїл благовістив Марії.

«Ніби все просто, але для самої Богородиці, в її віці тодішньому,  я не думаю, що було все аж зовсім просто. Так, це радісна новина, але це страшенна відповідальність. Тобто Невіста Божа розуміла, що, крім радості, це є відповідальність», – поділилась своїми роздумами Уляна Томкевич.

Любов, Правда, Милосердя, Добро та Краса – для Уляни Томкевич все це – Бог. Адже її зустріч з Ним відбулася ще в ранньому дитинстві, у чотири-п’ять рочків, коли вечорами бабуся Катерина читала своїй улюбленій внучці стареньку, пожовклу Біблію.

виставка ікон

«Коли бабця щонеділі читала мені Біблію чи псалми, то я це сприймала як казку. Вона мене зацікавила, начебто це щось не зовсім звичайне. Бабуся розказувала про ангелів чи про святих, якою була їхня доля», – згадує іконописець Уляна Томкевич.

Жінка ніколи не мріяла бути іконописцем. Спершу вивчала текстиль у Львівському коледжі імені Труша, згодом закінчила кафедру сакрального мистецтва Академії мистецтв. Тепер вдячна Богові за цей шлях.

За матеріалами: zaxid.net