Відбулася презентація фільму про Патріарха Йосифа Сліпого «Справа «Рифи»

img_2241_386a24 березня 2017 року у Києві, у кінотеатрі “Жовтень”, відбулася презентація документальної кінострічки “Справа “Рифи” про Патріарха Йосифа Сліпого. У презентації взяв участь Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав.

У презентації також узяли участь вірні УГКЦ, духовенство, громадські та культурні діячі та політики.

Після демонстрації фільму Глава Церкви, ділячись враженнями, відзначив, «як жорна історії, страшні катаклізми, світові війни, політичні системи, які змагаються між собою, мелють невинну людину».

Фільм «Справа «Рифи» охоплює період з 1939 до 1963 року та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. Особливу увагу надано історичним подіям та визначним особистостям того періоду і їхнього впливу на долю Патріарха Йосифа Сліпого. Героями фільму стали: папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.

Назву стрічки взято з агентурної справи «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України. У 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її Глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою до фільму. До стрічки ввійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах. Автор фільму свідомо уникає пафосу, штампів та особистих оцінок, надавши можливість говорити про подвиг, ісповідництво та незламність патріарха Йосифа Сліпого документам та очевидцям подій.

Робота над фільмом розпочалася в 2015 році, зйомки відбувались в Україні, Італії та Сполучених Штатах Америки.

За матеріалами: Департаменту інформації УГКЦ