Відбувся другий сезон благодійного заходу українськиї митців «Таємниці старої Лаври», або «Молитва до Митрополита»

23231374_1372005926241212_6276078244867184355_nУ приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа (м. Львів, вул. Хуторівка, 35), 5 листопада 2017 року, відбувся другий сезон  унікального благодійного заходу «Таємниці старої Лаври або молитва до Митрополита». Під час якого митці різних галузей мистецтва у свій спосіб складали молитву до Праведного Митрополита Андрея Шептицького в такий спосіб даруючи кошти Свято-Іванівській Лаврі на віднові старих деревяних памяток архітектури.

Захід традиційно розпочав духовий оркестр семінарії св. Духа, який на руки всіх присутніх склав свою музичну молитву до Митрополита. Особливим гостем концерту був владика Володимир (Груца), єпископ-помічник львівського митрополита, який виступив з батьківським благословенням і закликом кожному з нас бути «руками», «очима», «ногами» митрополита Андрея і творити добрі справи.

Єрм. Юстин Бойко представив 7 таємниць, які приховує старенька лавра заснована Андреєм Шептицьким. А також запросив детально пізнавати історію Лаври у часі наукової конференції, яка відбудеться 17-19 листопада 2017 р.

Під час заходу було виставлено  для огляду макети  дерев’яних  зниклих церков  «Поема в дереві» Михайла Яськовича.

«Митрополит Андрей дуже любив художників, вбачав у них високодуховних людей, підтримував і розвивав їх талант. Проте мало хто знає, що граф Андрей Шептицький також дуже любив малювати. В рамках другого сезону “Молитви до митрополита”, ми мали унікальну можливість побачити полотна намальовані пензликом владики і почути презентації його творів з уст генерального директора Національного Музею у Львові ім Андрея Шептицького, заслуженого працівника культури п Ігоря Кожана. Ці два твори експонувалися 2 години у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, і кожен бажаючий міг побачити харизму перегінського бойка, і ніжність неба у пейзажі. Владика високо цінував талант, і цього вечора художники склали в пожертву митрополиту найкращі свої полотна, щоб в такий спосіб долучитися до відродження Свято Іванівської Лаври», – розповіла  організатор Олена Білоус.

Художники, які з любовю надали свої полотна  для благодійної справи:

Люба Лебідь Коровай, Тарас Лозинський, народний художник,  Петро Сипняк, заслужений  художник Теодозій Салій, заслужений діяч мистецтв Орест Скоп,  Петро Сметана,  п. Вікторія Шатківська, Уляна Слюсар та інші.

Підсумки другого сезону:

1. Лоти, що були продані індивідуально протягом літа -118 тисяч 100 грн.
2. Зустріч гостей концерту грою на саксафоні Борисом Шморгаєм 18 хв-600 грн.
3. Концертна програма оркестру ЛДССД і легендарного “Дударика” -7000 грн у скриньках
4. Лотерейні квитки – 4850 грн.
5. Великою приємністю було те,що за годину до концерту до нас звернувся відомий український скульптор, лауреат Шевченківської премії п Ярослав Мотика із дружиною Ярославою і подарували для проекту 5 робіт .
Ми отримали розповідь про роботи, техніку , і після концерту фіруга Богордиці з дитям була викуплена за 20 000 грн.
6. ПІсля концерту придбані лоти
М Яськович ( церква , графіка)-2000 грн
У Слюсар ( Лінорити )-2000 грн
У Слюсар ( Лінорити ) 1500 грн», – підсумували організатори.

ЗАГАЛЬНА СУМА, ЩО ОРГАНІЗАТОРИ ПЕРЕДАЛИ НА ВІДНОВУ ЛАВРИ У 2 СЕЗОНІ:  156 ТИСЯЧ 50 ГРИВЕНЬ.

Велика вдячність також легендарній капелі  «Дударук», якій  свою чарівну  молитву склали  на завершення заходу.  Очікуємо з нетерпінням продовження добрих справ на підтримку справи Шептицького.

Довідка

Пригадаємо, що ПРОЕКТ «МОЛИТВА ДО МИТРОПОЛИТА або ТАЄМНИЦІ СТОРОЇ ЛАРВИ» – БЛАГОДІЙНИЙ ПРОЕКТ Олени Білоус та львівських митців на підтримку відновлення дерев’яних архітектурних пам’яток, які належать Свято-Іванівській Лаврі та Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького. Вперше захід відбувся  19  лютого   2017 р.  В одному проекті організатори поєднали виставку сакрального мистецтва, олійного живопису, конференцію, молитву і концерт. «В нашому цеху працюють флористи і художники, музиканти і вокалісти , і все це для того, щоб відновити спадщину владики Андрея» – зазначає ініціатор заходу Олена Білоус. Ідея благодійного проекту визріла під час наукової конференції: «Музей народної архітектури та побуту у Львові – спадщина Митрополита Андрея» у часі святкування 150-літнього ювілею від дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького.  Благодійний захід музичним супроводом підтримав вокальна формація «Пікардійська Терція» та духовий оркестр семінарії, котрі підготували для цієї події новий репертуар.

 Організатори