“Віддаючи Богові все, ми отримуємо ще більше”, – владика Володимир (Груца)

Віддаючи дві лепти вдова віддає Богові своє майбутнє. Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Преосвященніший Володимир під час розважань на Божим Словом в Архикатедральному соборі св. Юра у четвер  18 лютого 2021 року.  

Євангеліє: Мр.  12, 38-44.

38. Сказав Господь своїм учням:– Остерігайтесь книжників, що люблять ходити собі у довгих шатах, вітання на майданах, 39. перші сидження у синагогах, перші місця на бенкетах, 40. що з’їдають доми вдовиць і довго моляться на показ. Вони матимуть тяжкий засуд.41. І, сівши проти скарбоні, дивився, як народ кидав гроші у скарбоню. Чимало заможних кидали багато. 42. І ось прийшла одна вдовиця і вкинула дві лепти, тобто кодрант. 43. Прикликавши своїх учнів, сказав їм:– Істинно кажу вам, що та вбога вдовиця кинула більш від усіх, які кидали у скарбоню. 44. Усі бо кидали зо свого зайвого, вона ж зо свого убозтва вкинула все, що мала, увесь свій прожиток.

Результат пошуку зображень за запитом притча про дві вдови

“Сьогоднішнє євангельське слово провадить нас до святині. Ісус застерігає людей перед книжниками і учителями, які люблять перші місця. Які є трохи горді, бо мають певне становище у суспільстві. Були також багатими людьми, бо знали закон і були своєрідними акробатами у тодішньому суспільстві”, – зазначив проповідник. 

“Євангелія Марка може бути зрозуміла також як Церква, де є люди покинуті, які втратили минуле разом зі смертю Ісуса Христа, але Він ними далі опікується. Можна би було навіть не зауважити хто був у святині, але Ісус їх зауважує.  Сидів біля скарбоні. Було багато скарбонь, де священники сиділи і визначали еквівалент”,- сказав він.

“І ось вдова кидає дві лепти. Можна сказати, що могла б одну кинути, а одну собі лишити, але вона віддає все, що має. Віддаючи дві лепти вона віддає Богові своє майбутнє”, – підкреслив архиєрей.

“Хоч ця святиня згодом була і так зруйнована, але вона мала велику надію на того, хто був присутній у цій святині. Відповідно до тої старозавітньої вдови, яка для пророка приготувала їжу. Віддала все що мала і немов би була разом з  сином приречена на смерть. Але отримала набагато більше”, – додав він. “Віддаючи Богові все, ми отримуємо ще більше”, – переконаний владика Володимир.