Відійшов до вічності львівський протодиякон ПЦУ Федір Кметь

13 листопада 2022 року після важкої хвороби за місяць до дев’яностоліття спочив у Бозі протодиякон Федір Кметь – багатолітній служитель Архикатедрального собору святого Юра та Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова.
 
14 листопада 2022 року, о 18.00 у Свято-Покровському катедральному соборі ПЦУ (вул. Грушевського, 2) відбудеться парастас за новопредставленим протодияконом Федором.
 
15 листопада, о 9.00 відбудеться заупокійна Літургія, яку звершить Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій; о 10.00 – чин Похорону.
 
Поховають протодиякона Федора Кметя на Янівському кладовищі.
 
Спогадами про батька поділився син протодиякона Федора, кандидат історичних наук, директор Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Львова Василь Кметь. Зокрема, особливий внесок спочилий служитель зробив у справу церковного співу.
 
«Донині татові судилося залишитися чи не останнім представником досовєтської галицької дяківської школи», – зазначив Василь Кметь, згадуючи життєвий шлях батька, який взявся за справу дякування в церкві ще з дитячого віку, наслідуючи дядька, Миколу Кметя, відомого дяка, а відтак виконував обов’язки дяка-псаломника на різних парафіях Львова та єпархії. У 1961 р., за рекомендацією львівського протопресвітера Володимира Яреми (пізніше – Митрополита Димитрія), поступив на навчання до нещодавно відкритої Волинської духовної семінарії, яку, втім, радянська влада незабаром закрила; 
З 1970 р., з благословення митрополита Миколая (Юрика), служив псаломником Львівського кафедрального собору св. Юрія. 
 
«22 грудня 1988 р. вікарій Львівсько-Тернопільської єпархії, єпископ Кременецький Марк хіротонізував псаломника Федора у сан диякона Львівського кафедрального собору св. Юрія. З перенесенням православної кафедри до Свято-Покровського собору Львова, диякон з благословення митрополита Львівського і Сокальського Андрія (Горака) до 2007 р. продовжив своє служіння у соборному крилосі. Згодом, навіть перебуваючи на спокої, був учасником богослужінь у кафедральному соборі як співслужитель біля престолу, чи у крилосі. 26 квітня 2016 р. до дня Святої Пасхи митрополит Львівський і Сокальський Димитрій нагородив диякона Федора саном протодиякона та камилавкою. В грудні 2021 р. Медаллю Св. Влкмч. Юрія Переможця тата відзначив Предстоятель Православної Церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній», – зазначив Василь Кметь.
 
Своє життя і служіння з особливою жертовністю Федір Кметь присвятив справі церковного співу. «Дяківське ремесло є надто складним та важливим, щоб можна було з нього легковажити… Особливо прикро сьогодні чути розмови та заклики до “модернізації” православного богослужіння від людей, які переважно так і не зуміли належно пізнати і зрозуміти цей неоціненний духовний скарб українського народу», – цитує спогади батька, пов’язані з роками служіння при Святоюрському соборі, Василь Кметь. Свідчення його життя – великий приклад для церковної громади у служінні, поціновуванні та примноженні скарбу традиції, яка пережила лихоліття безбожницького режиму, щоб стати невід’ємною частиною сучасної відновленої Церкви.