Відомого галицького мецената Івана Гречка відзначили “Почесним знаком святого Юрія”

Сьогодні, 20 січня 2019 року, у  Колегіумі УКУ  відбулося святкування 90-ліття відомого галицького колекціонера, мецената, Івана Гречка.

2

  Розпочався захід із Подячного молебню, який очолив ректор УКУ о. Богдан Прах.

Опісля Андрій Москаленко заступник міського голови з питань розвитку від імені міського голови та громади міста відзначив Івана Гречка «Почесним знаком св. Юрія».

3

Довідка: 

1929 р.н. – Іван Гречко

1Народився 19 січня 1929 р. у с. Рафайлова Станіславівського воєводства (тепер село Бистриця Надвірнянського району Івано-Франківської області). Навчався у школі м. Надвірна. Родина Івана була пов’язана з українським націоналістичним підпіллям – батько та брат загинули в УПА, а маму і сестру в 1946 р. заарештували та етапували на Сибір. Після їх арешту хлопець змінив свої біографічні відомості та втік до м. Львів, де продовжив навчання у Політехнічному та Лісотехнічному інститутах. Упродовж 1950–1980-х рр. збирав найбільшу колекцію гуцульських та покутських ікон на склі. З кін. 1980-х рр. брав активну участь у діяльності низки громадських організацій. 2013 р. передав свою колекцію Українському католицькому університету. Мешкає у Львові.

У публікації використано матеріали http://territoryterror.org.ua