Відомий стигматик з Італії відвідає Львів

20046391_1794989887479643_5177739352174315388_n_1500551159_480x678_3_010 жовтня стигматика брата Іллю Катальдо з Кальві зустріли у Львівському аеропорту.

За два дні він відвідав Хмельниччину та Східну Україну. У Бориславі ж міжнародні молитовні зустрічі відбуватимуться з 12 жовтня. Про це виданню «Медіа Дрогобиччина» розповів отець Петро Підлубний.

Окрім Іллі Катальдо, до Борислава прибув також екзорцист Ян Білецький. Оскільки на зустрічах з ними очікують багато людей, служіння розділять на дві церкви: Ян Білецький служитиме в церкві св. Анни, Брат Ілля разом з Марком Біладеллі – у костелі св. Варвари в Бориславі.

Програма зустрічей:

12 жовтня на 10.00 год. владика Григорій Комар розпочав реколекційну науку. Далі в обох церквах відбуватимуться літургія, реколекції, наука, молитви, на 18 годину – знову відправа. Між відправами брат Ілля та о. Ян Білецький прийматимуть людей, наскільки це дозволить зробити їм час. У суботу на 7.00., 8.30 та 10.30. – Служби Божі за звичним розкладом. Опісля  Ілля Катальдо з Яном Білецьким поїдуть до Львова.

Італієць Ілля Катальдо вже впродовж десятиліть щороку у Страсний тиждень фізично відчуває Страсті Христові, про що свідчать стигмати – рани розп’ятого Спасителя, які щоп’ятниці відкриваються у нього на руках, ногах і боці. Муки Еліа знято на відео, а ченця неодноразово оглядали лікарі, які підтвердили його здоровий глузд і надприродний характер ран.

Тим часом Церква має неоднозначне ставлення до Іллі Катальдо.

У коментарі загальноукраїнському католицькому суспільно-релігійному часопису CREDO єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, посилаючись на власні джерела, зазначив, що стигмати брата Іллі – не від Бога. Владика закликав вірних обережно ставитися до різних об’явлень і зцілень.

Зокрема, в коментарі CREDO єпископ Ян Собіло сказав: «Багато людей говорить про візит в Україну стигматика брата Іллі. Із ним приїжджають священики. Я їх особисто не знаю, але отримав інформацію від людей, а також прочитав інтерв’ю папського екзорциста Ґабріеля Аморта, сьогодні вже покійного. Ґабріель Аморт із ним спілкувався і розпізнав, що це не Божа людина і його стигмати – не від Господа. Ми знаємо також, що в останні часи лукавий буде давати живі знаки. Я не хочу нікого засуджувати, але ми не маємо певності, що ця людина нас приведе більше до Бога і тому прошу як брат, як єпископ, як християнин, бути дуже обережними».

«Треба мати розплющені очі і відкриті вуха, щоби розпізнати. Тому що в Україну хлинуло багато різних людей, які говорять про Бога, але вводять людей в оману. Як був колись час Кашпіровського, який ходив по храмах і зцілював, а ми знаємо, що це була величезна омана. Треба мати в серці багато стриманості, коли ми не знаємо від Бога це чи не від Бога», – наголосив єпископ. І закликав усіх триматися вчення Церкви і не йти за людьми, які роблять сенсацію, тому що це може бути величезний удар по Церкві і духовності в Україні.

Натомість голова Єпископату Римсько-Католицької Церкви архиєпископ Мечислав Мокшицький так прокоментував приїзд в Україну стигматика з Кальві, брата Іллі Катальдо: «Церква має багато харизм, багато Орденів, людей, які отримують якесь особливе послання, завдання, дар переказувати Боже Слово, а одночасно дар благодаті: чи ран, чи стигматів. Відомим стигматиком, наприклад, був Отець Піо. Господь посилає нам час від часу таких людей, щоби зміцнити нас у вірі. За своєю природою людина слабка; інколи, як апостол Тома, хоче доторкнутися, щоб увірувати. Христос каже: «Щасливі ті, які, не бачивши, увірували». Так само Богородиця в історії спасіння кілька разів сходила на землю, щоби зміцнювати своїх дітей, щоби напоумлювати їх, запрошувати до молитви. Подібно й отець Ілля [Катальдо, стигматик із Кальві] для нас може бути таким знаком для Церкви в Україні, яка переживає певну кризу, певні труднощі і потребує духовної підтримки у цій боротьбі з кризою, зокрема економічною, у цей час війни. Гадаю, що отець Ілля, можливо, буде для багатьох вірних, які потребують особливих знаків, таким зміцненням для довіри Господу».

Ієрарх додав, що не можна впадати у крайнощі та фанатизм, а керуватися у своєму житті треба Євангелієм і Таїнствами Церкви: «Віруючій людині повинно бути достатньо Христа в Божому Слові і Таїнствах. Такі харизми можуть допомогти зміцнити нашу фундаментальну, доктринальну, віру, але одночасно можуть причинитися до такого надто магічного трактування  віри, можуть призвести лише до емоційного її переживання. Я не хотів би, щоби отець Ілля був причиною лише тимчасового заспокоєння наших почуттів, тим більше, щоб це не був якийсь фанатизм. Наша віра завжди має керуватися Євангелієм».

Щодо офіційного ставлення Церкви до стигматів брата Іллі, то наразі вона ні не визнає, ні не заперечує цього, а спостерігає за його діяльністю. Хоча діяльність брата Іллі не має церковного схвалення. Також на території дієцезії його просили не організовувати молитовні зустрічі.

Витяг з офіційної заяви курії Трені-Нарні-Амелії від 2008 року.: «Екс-монастир Св. Франциска в Кальві є структурою, яка на цей момент перебуває в цивільному використанні, де на законних підставах мешкає Ілля Кальдо з невеликою групою осіб. Він попросив дієцезіяльного єпископа, для себе і для групи, яка йому товаришує, батьківського розпізнання у цій справі, тому єпископ уважно спостерігає за життєвим шляхом, який вони обрали. Щоби дійти до повного та об’єктивного розпізнання у цій справі, потрібні надзвичайна розсудливість та властива оцінка всього, що може бути корисним для осягнення цієї мети. Саме тому ані він, ані його група досі не отримали церковного схвалення в будь-якій формі, хоч одночасно їм застережена турботлива увага Церкви, яка є важливою для усіх. На цей момент Іллю Кальдо попросили не ініціювати молитовні зустрічі ані в парафіяльних, ані непарафіяльних храмах на території дієцезії Трені-Нарні-Амелії».

Джерело: Львівська Газета