«Віртуози Львова» вперше у Львові виконають «Stabat Mater» Луїджі Боккеріні

VIRTUOZIТрадиційно у Страсний тиждень перед великим святом Воскресіння Господнього Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» під керівництвом Ірини Вакуліної виконає релігійну програму із творів світової класики. Цьогоріч, 27 квітня, о 19.30 год. у Музеї історії релігії (вул. Музейна, 1) в рамках проекту «Музика при свічках» вперше у Львові прозвучить твір «Stabat Mater» Луїджі Боккеріні, для сопрано та струнного квінтету. Солісткою проекту буде львівська вокалістка – Анастасія Арбузова.

Локація виконання твору, а саме Музей історії релігії, вибрана не випадково. На цей раз слухачі заходитимуть у приміщення не так, як звикли, з боку Музею, а, власне, через Підземелля, що додасть певної атмосфери та допоможе відтворити доречні настрої у цей передсвятковий час.

Автором тексту «Stabat Mater» вважається італійський поет XIII ст. Якопоне Да Тоді. Назва походить від перших рядків Stabat Mater dolorosa, що в перекладі означає «Стояла мати скорбна».

Перша частина твору оповідає про страждання Діви Марії під час розп’яття Ісуса Христа, а друга є благанням грішника про дарування йому раю після смерті.

За словами Ірини Вакуліної, багато композиторів зверталися до тематики «Stabat Мater». Найбільш відомими є твори А. Вівальді, Дж. Перголезі. Що ж  стосується Л. Боккеріні, то «Stabat Мater» – це один із небагатьох вокально-інструментальних творів композитора, і виконується він досить рідко. Тому львів’янам та гостям міста випаде унікальна можливість почути цей твір наживо.

Виконання музики при свічках створить ту атмосферу, в якій слухач зможе заглибитися у власний внутрішній світ, відсторонений від буденного життя. Слухачі перебуватимуть у стані миру, що так важливо у Страсний тиждень перед Великоднем тексту «Stabat Mater», – зазначила Ірина Вакуліна.

27-04-16Вартість квитків 50 грн., придбати їх можна у касі Львівської обласної філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 год.