Владика Димитрій (Рудюк): “Ми перебуваємо на порозі отримання Томосу”

Сьогодні, 14 жовтня 2018 року, у Покровському кафедральному соборі відзначили престольний празник. Архиєрейську Літургію очолив Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк).


25


У проповіді Владика розповів про особливе значення свята Покрови Пресвятої Богородиці, а також повідав вірянам про процес отримання Томосу:

Покрова – це велике свято для кожного українця. Особливе цього року. Упродовж останніх тридцяти років дехто казав, що ми не до тієї Церкви ходимо, не так молимося. Все це ми чули десятиліттями. І тепер все це розвіялося. Як щезає дим. У Москві стали говорити про те, що нібито проллється кров. І нібито хочуть іти визволяти православ’я. Але нічого цього не буде. Ми Вам обіцяємо і ми повинні бути напоготові, щоби уникнути всіляких провокацій.

   Ми не заради того, щоб отримати храми робимо цю святу справу. Бо це є славетний і великий день для нашої Церкви. Зараз перебуваємо на порозі отримання Томосу. Ми і так себе визнавали і не сумнівалися ні на секунду, що ми стоїмо правдиво. І ми молилися і просили Господа про єдність і Він подає цю єдність. І я прошу Вас посилено молитися за наближення цього дня, щоб Божа Матір, яка зявивлася у Константинополі багато століть тому, оберігала нас від усіх негараздів і привела до цієї єдності”.

DSC_2254DSC_2259

   Додамо, що сьогодні вісім храмів Львова відзначають престольний празник.