Владика Димитрій: “Сила св. Миколая полягає у тому, що він все робив для Бога”

Сьогодні, 19 грудня 2019 року, у княжому храмі св. Миколая Чудотворця ПЦУ у Львові, престольне свято відзначили Архиєрейською Божественною Літургією. Очолив моління Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Високопреосвященний Владика Димитрій у співслужінні із Собором священиків. 

“Коли читаємо життя св. Миколая, то не можемо дивуватись тому як він допомагав тим, хто потребував.

Він не робив так як ми: “треба” чи “не треба”, але подарунок є. Так святитель Миколай не робив. Він не виконував чиїсь забаганки, хто хотів. Ми рудементно згадуємо ті його вчинки і уподібнюємось йому, коли, наприклад, хочемо зробити комусь подарунок. Святий Миколай по-перше  робив це так, щоб ніхто не знав, а по-друге він робив стільки, скільки було потрібно. Добротою своєю він не зловживав, як і іменем Христа. Тому, якщо потрібно було допомогти трьом сатилатам, то він це зробив. Якщо була загроза чеснотному життю трьох дівчат, то він це зробив тихо. Прийшов, поклав грошей скільки було потрібно і відійшов. 

   Це у нас зараз кожен хоче розмістити своє ім’я  на дошці, на якійсь будівлі, на мостах, на дорогах, де тільки завгодно, а Миколай не залишав своїх імен ніде, мовляв це зробив я.  Коли ми читаємо його життя, то мало прочитати і надихнутися. Дуже важливо зрозуміти чого ж це робив святий Миколай! Для чого він це робив? Для чого він так служив людям? Очевидно знаючи, що вся ця зовнішня хвала немає сенсу. Сила святителя Миколая полягає в тому, що він був ревним, бо робив це для Бога і заради Бога. Тому, дорогі брати і сестри, ми повинні у цей день радіти від того, що ми молитовно звертаємось до того великого святого за допомогою”, – наголосив у проповіді Високопреосвященний Владика Димитрій.

Наприкінці моління, зі словом подяки до Високопреосвященного Владики, звернувся настоятель храму св. Миколая, о. Володимир Хрептак.

Додамо, що до спільної молитви долучилися також міський голова Львова Андрій Садовий, а також директор департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко.  Міський голова Львова підкреслив:

“У сьогоднішній день я хочу у першу чергу привітати усіх, хто є Миколаєм,у  кого є брати Миколаї. І хочу сказати слова подяки  сказати  Владиці. Коли слухаю Владику, то бачу велику мудрість його слів. І не даремно, Православна Церква номінувала Владику на таку почесну місію. Він зараз займається питаннями екуменізму у Церкві. Його задача – робити єдність для всіх християн України. Тому я би дуже хотів, коли ми будемо співати “Многая літа”, щоб ми дали молитву до Господа Бога, щоб ця єдність у наших родинах, домівках, місті, країні була сильною. Я Вас всіх люблю, бажаю добра і процвітання. Слава Ісусу Христу!” – наголосив міський голова.

Додамо, що силами Львівської міської ради здійснено реставраційні роботи при храмі св. Миколая. Їх планують продовжити.

Більше про княжий храм святого Миколая ПЦУ у Львові, Ви можете прочитати за посиланням.