Владика Едвард Кава: “Не перетворюйте Різдво на свято їжі та подарунків”

Останні дні приготувань до Різдва. Якими вони будуть? Чим будуть наповнені? Для багатьох людей це час приємних клопотів – приготування смачної їжі, подарунків. Це не є зле. Це свідчить про те, що людям не байдуже – вони уважні до потреб близьких людей і до своїх власних, не впали в апатію, не піддалися паніці, чи страху і у їхньому житті ще є місце для радості та традицій. Це теж важливо.
Але, Кохані, прошу Вас – у ці дні, що залишилися до Різдва, у кожний із цих днів, пам’ятайте, що ви готуєтеся не до гучних застіль, а до Народження Божого Сина. Тому у першу чергу знайдіть час на те, що справді важливе – приступіть до Таїнства Сповіді і поєднайтеся з Богом; попросіть пробачення у тих, перед ким завинили; пробачте тим, хто вас зранив. Не бійтеся прощати. Це не добре і чисте серце робить нас беззахисними, але гординя та непоступливість. Ще є час по-справжньому підготуватися до найважливішої зустрічі і відчути істинну радість народження Спасителя. Не перетворюйте Різдво на свято їжі та подарунків.
«Хто вийде на гору Господню, і хто стане на Його святому місці? Той, у кого руки невинні й серце чисте, хто не прив’язав до марного свою душу». (Пс.24)
Джерело: фб-сторінка Владики Едварда Кави