Владика Філарет (Кучеров) звершив Літургію Передосвячених Дарів та читання четвертої частини Великого покаянного канону (Фото)

1У середу першої седмиці Великого посту, 25 лютого, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Георгіївському кафедральному храмі міста Львова.

Його Преосвященству співслужило духовенство храму.

Наприкінці Богослужіння була звершена заупокійна літія, після чого Владика звернувся до мирян з архипастирським словом.

Цього ж дня ввечері, Преосвященніший єпископ Філарет за Великим повечір’ям у храмі на честь св.рівноапостольного князя Володимира (на Сихові) звершив читання четвертої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

8

Під час Богослужіння архипастир звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді.

Довідка:

Літургія Передосвячених дарів, також Літургія Григорія Двоєслова — літургія, під час якої пропонуються для причастя Святі Дари, освячені на попередній повній літургії за чином Василія Великого або Іоанна Златоуста і зберігаються в ковчежці на престолі або, рідше, на жертовнику.

Це богослужіння, яке переважно здійснюється в дні особливого стримання і сугубого посту: середу і п’ятницю протягом усіх днів Святої Чотиридесятниці.

Читайте також: «…Ось-бо входить Цар Слави…»

Великий покаянний канон читається на вечірній службі в перші чотири дні Великого посту, а також на утрені четверга 5-ї седмиці Великого посту (Маріїне стояння).

Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського є для нас повчальним богослужбовим текстом, в якому через безліч старозавітних і новозавітних образів, кожен образ показує нам, що найважливіше в житті православного християнина – слідування за Христом, виконання Євангельських заповідей і покаяння.

За матеріалами: upc.lviv.ua