Владика Венедикт (Алексійчук) розповів про святкову Академію з нагоди 25-ї річниці виходу УГКЦ з підпілля

венедиктЦими днями УГКЦ відзначає у Львові 25-ту річницю виходу з підпілля. Завтра, 25 жовтня, в Оперному театрі відбудеться святкова Акадамія з цієї нагоди. Детальніше про урочистості розповів преосвященний владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ,

Владика зазначив, що суттю урочистої Академії є благодарення Господеві за дар свободи. Поруч з тим, за словами єпископа, будуть вшановуватися два “світильники Церкви”: слуга Божий Митрополит Андрей Шептицький та блаженний свщнм. Омельян Ковч. Також буде вручено нагороду блаженного свящнм. Омельяна Ковча особам, котрі послужили в ділянці примирення і налагодження людських стосунків.

Єпископ коротко розповів про життєвий шлях блаженного cвщнм. Омельяна, акцентував на ключових моментах з його життя, де він яскраво засвідчував віру, а також наголосив, що феноменом свщнм. Омельяна було те, що він стояв в обороні тих народів, котрі переслідують: «Йому все одно, який народ – поляки чи євреї – і що терпить, він вступається за них».

Третя частина Урочистості буде присвячена Митрополиту Андрею Шептицькому, Рік пам’яті якого розпочнеться 1 листопада.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ