Владика Венедикт: «Дуже важливо усвідомлювати зміст свят, які ми святкуємо» (Відео)

QxYy0nДуже важливо розуміти свята, які ми святкуємо, бо традиція Церкви полягає не в тому, щоб пригадати свято чи відзначити, а пережити його. Про це сказав владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, під час «Живої Інтернет-зустрічі» на «Живому ТБ».

Владика звертає увагу, що в Різдвяний період ми кажемо «Христос рождається», тобто вживаємо теперішній час, хоча сама подія сталася дві тисячі років тому. «Сьогодні ми її актуалізуємо, переживаємо. Не варто думати, що лише апостоли були такі вибрані і їм пощастило досвідчити Христа. Цей досвід може пережити кожен із нас», – зазначив єпископ.

Тому, на думку владики Венедикта, період святкування – це час пережити подію цього свята. «Цього дня візьмімо в руки Святе Писання, Євангеліє, де описується подія Різдва. Ця розповідь є в кількох євангелистів. Почитаймо одну, другу, застановімося. Також варто задуматися над змістом колядок, що і чому ми співаємо в них», – вважає архиєрей.

І коли ми це усвідомимо, каже єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, то для нас не буде просто прожити свято. Бо зазвичай ми святкуємо свята, але вони нас не просякають. Важливо знайти час застановитися над змістом цього свята.

Також владика Венедикт відзначив, що потрібно дотримуватися традиції, як-от приготування 12 страв на Святу вечерю. Однак це не повинна бути традиція заради традиції. Господині можуть упорядкувати свій час так, щоб і на Вечірню піти, і підготувати стіл до Свят-вечора. Тобто не треба жертвувати молитвою заради приготування страв. «Потрібно не тільки дотримуватися традиції, а й через неї йти в глибину свята», – підкреслив владика Венедикт.

За матеріалами: Львівської Архиєпаріхї УКГЦ