Владика Венедикт: “Молитва – це зустріч з Богом”

У своєму Youtube-каналі правлячий архиєрей єпархії святого  Миколая з осідком у Чикаго поповнив проект “Школа молитви” третім зверненням, у якому розповів вірянам, що молитва це унікальна зустріч двох осіб, до якої не можна примусити ні Бога, ні себе.

21

“У земному світі кожен з нас має різні обов’язки, якими займаємося зранку до вечора. Свідомо чи несвідомо цей матеріальний осередок нас змінює, по-своєму формує, – пояснює Владика Венедикт, – у нас хронічна неуважність! Хронічна неуважність перебування в ту мить, де ми є. Ми або в минулому, або в майбутньому. Старше покоління має схильність ідеалізувати минуле, молоде покоління не є кращим, воно ідеалізує майбутнє. Наша проблема в тому, що  ми не присутні в цю мить. Забуваємо, що лише зараз можемо зустрітись з Творцем. Ми не можемо зустрітись з Ним в минулому чи майбутньому. Ми маємо зустрітись з Богом тут і зараз, бо він є присутній в нашому житті.”

У кінці звернення він дав важливу пораду, про яку варто пам’ятати кожного разу, коли молимось:

Не потрібно поспішати і одразу братись за тексти молитов! Важливо спершу усвідомити перед ким ми стоїмо, хто є Господь. І хто є я. Я є той, хто потребує Божої допомоги, я є той, хто потребує Божої помочі, я є той, хто без Бога не може нічого зробити, а в Бозі можу зробити багато речей.”

Підготувала Павліна Гадач