Владика Венедикт: “Трудні обставини показують, якими ми є”

Слава Ісусу Христу! я є глибоко певний того, що кожен з нас мав досвід, коли трудні життєві ситуації  давали нам можливість під іншим кутом побачити людей, які нас оточують.

У нас часто бувало так,що ми захоплювалися тією чи іншою людиною, а ситуація показувала, що вона є інакша.  І коли людина, яка не була аж так близько до нас, у складній ситуації ставала найбільшою допомогою і поміччю. Зараз є дуже складна ситуація: війна. І ця складна ситуація показує нас, якими ми є і інших, якими є вони. Церква проголошує тих чи інших людей святими. Церква вказує на певних святих, на їхні чесноти, але ніколи не вказує, що хтось потрапив до пекла. Ми не знаємо. Тому у цій ситуації дуже важливо не ділити світ на чорно-білий, не ідеалізувати людей. Бо ми можемо когось ідеалізувати, а потім будемо розчаровані. Або поставимо на комусь хрест,а  людина насправді позитивна. Це є життя. Тому дивімся на людей як дивиться Господь, Який дивиться глобально на ціле життя людини.

Був такий випадок, коли до священнослужителя прийшли дві жінки і кажуть: я її терпіти не можу, а інша каже – я теж її терпіти не можу. А священник каже: а Бог терпить вас обох. Тобто Бог приймає людину повністю із її плюсами і мінусами. Бог приймає та любить всіх нас.