Владика Володимир до Дня медика: «Медик є носієм і супутником любові на дорозі до хворих людей»

Цієї неділі святкуємо День медика. З цієї нагоди з нашого Святоюрського пагорба лине щире привітання і молитовна пам’ять на адресу всіх працівників зі сфери медицини. На цьому наголосив владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії у своєму відео-привітанні з нагоди Дня медика на фейсбук-сторінці Архикатедрального собору св. Юра.

“Медик – це не  професія чи ремесло, а радше покликання і служіння”, – наголосив владика Володимир. 

Мені дуже приємно вас вітати, зазначає архиєрей, бо багатьох з вас знаю особисто. Ви мені стали добрими приятелями і порадниками. 

“Сьогодні також лине Вам велика вдячність за жертовне служіння, особливо в час пандемії коронавірусу, коли ви стоїте на першій лінії фронту, на передовій, щоб врятувати  і підтримати хворих людей.  Хоч часто вам приходиться  самим себе наражати на небезпеку і ставати пацієнтами”, – додав єпископ. 

Для медика, каже владика Володимир, є дуже важливо послужити своїй матері і не забути про неї.  Відразу, очевидно, виникає запитання: хто є матір’ю медицини? 

“Відповідь на це питання для мене особисто стала відкриттям. Отримав я її  кілька років тому,  в клініці Інсбруку, де професор- уролог Ґеорг Барч сказав, що матір’ю медицини є хвора людина. На думку професора, великою небезпекою для медицини є забути про свою матір, а перевагу надати науковим дослідженням чи фармакології.  Бо саме хвора людина покликала медицину до життя. Відтак медик покликаний послужити своїй матері”, – пояснив він.

Владика Володимир пригадав приклад італійської лікарки Джанни Беретти Молли, яка стала святою.  Він розповів, що у віці 40 років, коли лікарка  чекала четверту дитину, в неї виявили важкий діагноз. Вона постала перед вибором: зберегти своє життя чи дитини. Джанна Беретта Молла ціною власного життя врятувала свою дитину.

“В 1992 році в Римі, на площі святого Петра вона була проголошена святою. Тоді настала мить, коли її чоловік,  старший вдівець у віці 94 роки, разом з врятованою донькою Емануелою підійшли до Папи Йоана Павла ІІ, щоб його привітати і йому подякувати. В цей момент напевно світ на якусь мить затримав подих, коли побачив які чуда робить любов. Які чуда робить серце медика”, – додав архиєрей. 

“Дорогі медики, від імені митрополита Ігора, від свого власного імені та від імені наших капеланів, дякую вам за служіння і за співпрацю з нашими священниками”, – висловив подяку владика Володимир.

“На ваших руках неодноразово помирають люди. Ви їм закриваєте очі. Тому що біологічну смерть ще ніхто не ліквідував.  Пам’ятайте, що дуже важливо, в якому стані людина переходить до вічності.  Майте відвагу до цієї людини покликати священника, щоб він вашим пацієнтам уділив Святі Тайни, які єднають людину з вічним Богом”, – звернувся він.

“Таким чином ви є носіями і супутниками любові на дорозі до хворих людей. Пам’ятайте, що любов є вічною. Вона перемагає смерть. Будьте вістунами любові”, – закликав владика Володимир. 

День медичного працівника. 21 червня 2020 р. Б.

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО Преосвященного Володимира,Єпископа-помічника Львівської Архиєпархії,з нагоди Дня медичного працівника. 21 червня 2020 р. Б.

Gepostet von Архикатедральний Собор св. Юрія am Freitag, 19. Juni 2020