Владика Володимир: “Кожна зустріч з Ісусом є поглибленням нашої віри”

Не переставаймо молитовно будити Ісуса, бо він є у човні нашого життя. Саме там ми його зустрічаємо. Кожна зустріч з Христом є поглибленням нашої віри. На цьому наголосив Преосвященніший Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії  під час проповіді в Архикатедральному соборі св. Юра.

Сьогоднішнє Євангельське слово починається словосполученням: одного разу чи одного дня. Цей день – це мій сьогоднішній день. Тому що я на цьому Святоюрському пагорбі чую це Євангельське слово”, – зауважив владика Володимир. 

Ісус, – каже далі проповідник, – виходить з ініціативою і каже до учнів відплисти на другий бік озера. Це свідчить про новий початок чи знову про новий день у моєму житті. Або є закликом піти на місію до поган, щоб бути місійною Церквою.

“Вони слухають і так роблять. Можна сказати як так, що вони є послушні і є в небезпеці. Так, послушна людина  має багато виправдань. Вона не є захоронена від будь-якої небезпеки, але важливим є питання кого я слухаю і хто є у моєму житті”, – пояснив він.

“Сон Ісуса на човні, а точніше процес його пробудження є водночас аналогією переходу від смерті до життя. Бо водночас Ісус показав найкращий приклад служіння і послуху, коли заснув на хресті, коли був покладений в землю і воскреснувши навів лад цілого космосу, бурі, що була йому послушна”, – додав  єпископ. 

За його словами, в нашому житті бурі є символом зла і певної гріховності, зрештою сон Ісуса є сном за наші гріхи, після якого відбувається Воскресіння.

“Позаяк ми пливемо у життєвому човні разом з цілою  нашою  Церквою, то і нас зустрічають виклики і бурі. Завжди буде щось, що захоче нас стягнути до землі і закинути в надра землі. Є певна сила тяжіння, але не переставаймо молитовно будити Ісуса, бо він є у човні нашого життя. Тоді ми Його зустрічаємо. Кожна зустріч з ним є поглибленням нашої віри”, – додав на завершення архиєрей.