Владика Володимир: «Насамперед добрий батько є опікуном»

Знаково, що сьогодні формується спільнота чоловіків. Ми стереотипно звикли, що при Церкві всі спільноти переважно жіночого роду. Жінки часто є більш активними у щоденному житті Церкви, але так важливо є чоловікам усвідомлювати свою роль та вчитися творити особливу християнську спільноту Церкви. На це звернув увагу єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Преосвященний Владика Володимир під час вступного слова на Форумі батька.

«Ким є батько в родині?», — запитує архиєрей і відповідає: «Насамперед батько неповинен бути тягарем чи якимось соціальним проєктом. Він є тим, хто найперше є опікуном».

Владика Володимир зауважив, що найкращим прикладом батьківства є святий Йосиф.  Навіть папа Франциск проголосив  2021 рік – роком святого Йосифа.

За його словами важливим титулом святого Йосифа є опікунство. Він був опікуном Пресвятої Богородиці і дитятка Ісуса. «Навіть, коли були драматичні події він брав їх у свої руки. Коли ангел йому з’являвся і казав разом з дитям  і Марією втікати до Єгипту.  То він не будив Марію,  щоб вона вбирала дитину, бо зазвичай мама є відповідальна за домашні гардероби, а сам зібрав речі. Він був не тільки лідером, а також й опікуном», — пригадав Преосвященніший Владика Володимир.

«Будьте добрими опікунами ваших дружин, ваших дітей, тобто ваших родин. Тому що дружина прагне у вашій особі бачити чоловіка і батька дітей. Завжди є спокуси в жінок перевиховати хлопця перед одруженням чи змінити і навернути. Кожна родина потребує батька, чоловіка. Тому будьте добрим батьком, а святий Йосиф нехай буде для вас не лише прикладом, а також й молитовним покровителем», — побажав на завершення єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

 

Джерело: ugcc.lviv.ua