Владика Володимир:”Українські новомученики є для нас чудовими прикладами віри”

Бути мучеником – це означає бути свідком.  Бо людина сприймає інформацію радше очима, ніж вухами. Усі ми потребуємо свідків. Кращого свідчення, чим подали нам наші новомученики буде важко знайти.  Вони є для нас чудовими прикладами віри. На цьому наголосив владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ у своєму відео-блозі на сторінці Архикатедрального собору св. Юра у фейсбуці, 27 червня 2020 року.

День пам'яті Блаженних Новомучеників землі української. 27 червня 2020 р. Б.

Духовне слово Преосвященного Володимирав день пам'яті блаж. свщмч. Миколая та інших Новомучеників землі української. 27 червня 2020 р. Б. Спів – октет "Теофорос" (запис 2009 року).

Gepostet von Архикатедральний Собор св. Юрія am Freitag, 26. Juni 2020

 

“Сьогодні, 27 червня , звершуємо пам’ять наших українських новомучеників. В цей день наша пам’ять лине у 2001 рік, коли до Львова вступила нога Римського Архиєрея  – Папи Йоана Павла ІІ.  Бо саме в цей день, у 2001 році,  він проголосив наших новомученників блаженними на чолі з Миколаєм Чарнецьким”, – сказав владика Володимир.

Це наші рідні святі люди, зауважив архиєрей, які ходили нашими стежками і жили у своїх родинах.

Наприклад, коли їдемо через Страдч, каже він, то усвідомлюємо, що там жили і служили  Микола Конрад і Володимир Прийма. Вони зазнали мученицької смерті, коли несли людям Бога.  Зокрема, спішили хворій жінці уділити Святі Таїнства. А для безбожників це вважалося великим злочином. 

Уявімо собі, додає владика Володимир, що стежками Львова ходив Миколай Чарнецький. Він сам тоді не усвідомлював, що цілий світ буде про нього знати, а про його мучителів ніхто і не згадає. Проте на його честь будуються храми. До його могили побожні люди протоптали стежки.  У ньому стверджуються слова Псалмопівця: “пам’ять про праведника буде вічна”. 

Архиєрей пригадав слова папи, які він сказав у своїй проповіді: “українські новомученики є представниками невідомих героїв чоловіків і жінок, священників і богопосвяченних людей. Вони є представниками тих, які робили все від них можливе, щоб не зрадити Христовій вірі”. 

За словами владики Володимира, хоч сьогодні нема відкритого переслідування нашої Церкви, ми маємо інший вид мучеництва: піти проти течії суспільства, бути моральною людиною, мати час для інших.

” Так, як  мученик живе коротку мить життя, а вічність проводить біля Бога. Ми прагнемо щасливої вічності і просимо наших новомученників про опіку на дорозі до неї”, – додав на завершення архиєрей.