Владика Володимир: “Якщо суспільство не цінує людського життя, то це хворе суспільство”

Таку думку висловив владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ,  у коментарі для нашої редакції. Через ситуацію, що склалася довкола курсу “Біоетика” у ЛНМУ ім.  Данила Галицького.  Після публікації Катерини Родак: “Заборона контрацепції, абортів і штучного запліднення. Львівським студентам-медикам викладають суперечливий курс з біоетики”на ресурсі Zaxid.Net.

Владика Володимир відразу зауважив, що в статті Катерини Родак йдеться про «прихильників на рівні церковного керівництва».

«Я, щоправда, не знаю, про кого саме йдеться, – каже єпископ, – але дозвольте мені подивитися ширше на проблематику.

«Суспільство, як і Церква, складається з людей. Дехто каже, що певні моральні засади застарілі, а Заповіді Божі обмежують людську свободу», – зауважує архиєрей.

«Проте вони нікого не обмежують, а, навпаки, бережуть, є тими захисними поруччями, які допомагають залишитися на дорозі та рухатися до цілі, бо йде мова не про припис, а про особу», – переконаний владика.

За його словами, ми повинні дивитися на дійсність очами людини XXI століття,  але в жодному випадку не можемо змінювати християнські засади чи Божі Заповіді. Бо не ми їх придумали.

«Якщо ми будемо формувати суспільство, в якому не буде цінуватися людське життя, тоді можна буде ставити діагноз: хворе суспільство!  Тоді місце Бога займе сама людина, яка буде вирішувати, кому народитися, а кому ні, кому ще жити, а кому вже ні. Якщо студентам – майбутнім медикам, які мають згодом стояти на сторожі людського життя, пояснювати, що воно не має вартості, тоді наслідки очевидні…! Лишається відкрите питання, хто тоді пошанує нашу старість? І як нам взагалі жити? Всі хочуть бути здорові, а це можливо лише в здоровому суспільстві. –  переконаний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії.