Владика Володимир: «З моменту хрещення ми запрошенні до бенкету вічної радості»

Ми запрошені до участі у Святій Літургії, яка є передсмаком небесного бенкету і вічної радості. Так важливо на дорозі життя це запрошення не загубити. На цьому наголосив Преосвященніший Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії під час проповіді до вірних в Архикатедральному соборі св. Юра у неділю свв. Праотців.

«Часто ми отримуємо різноманітні запрошення. Той, хто висилає нам запрошення здебільшого очікує на нашу присутність. Звичайно, що лише певні вагомі аргументи можуть нас оправдати від участі у бенкеті», – зауважив на початку своєї проповіді владика Володимир.

Коментуючи сьогоднішнє євангельську притчу проповідник зауважив, що  вечеря про яку йде мова була гідно приготовлена на певному рівні з  відповідним кулінарійним виміром. Крім їжі там ще мала панувати радість від зустрічі. Проте виникла проблема, бо не прийшли запрошені люди.

За його словами ще більше дивує реакція людей. Адже вони втрачають великий шанс потрапити на вечерю, бо ставлять будень вище від свята. Подають аргументи: хтось купив поле, інший волів, а третій – одружився. Це ніби не є аж такі вагомі аргументи. У притчі наголошується, що ніхто зі  запрошених не зміг скоштувати вечері. Це логічно, каже владика Володимир, бо щоб її з’їсти треба докласти щонайменше зусиль, щоб на цю вечерю прийти. Тоді не було такого сервісу доставки як є сьогодні.

«Зібравши апостолів на вечерю Христос також встановлює Євхаристію і ми запрошені брати участь у Святій Літургії, яка є передсмаком небесного бенкету і вічної радості. Пропустити Святу Літургію у неділю чи великі свята без поважної причини є  гріхом. Цим неможна легковажити. Якщо ми не знайдемо для Бога кілька годин на тиждень, чи не знайдемо часу на молитву і нам з ним не цікаво, тоді як ми хочемо бути з ним цілу вічність?» – наголошує архиєрей.

«Ми часто готуємося до зустрічі поважної делегації. Бо до нас може приїхати хтось дуже відомий зі сфери політики, культури чи мистецтва. В цей день завчасно спішимо  зайняти собі місце. Чи усвідомлюємо ми, що на престіл Євхаристії сам Господь сходить щодня. Тому кажу не робіть трагедії з того, що хтось приїжджає, бо тут Ісус щодня приходить. Його зустрічаймо достойно. У своєму воплоченні  Ісус йде в напрямку до людини, щоб їй послужити. Людині залишається усвідомити, що з  моменту хрещення вона вже є запрошена до бенкету вічної радості. Як важливо по дорозі життя не загубити цього запрошення», – додав Преосвященніший Володимир.

«Проте кожна людина має вибір. Тому не можна звинувачувати Бога у всіх трагедіях які є у світі. Бог не може допомогти людині, яка не впускає Його у власне життя, ба більше виганяє  Його зі свого життя», – застерігає він.

Проповідник пояснює, що Ісус проголошує притчу про вечерю, бо його сучасники також відкидали запрошення до слави у Божому Царстві, яку Він проповідував.

За його словами сьогодні є друга неділя перед святом Різдва Христового. Це неділя свв. Праотців, тобто тих,  які сповіщали про Христа, тобто життя  і воскресіння нашого роду. 

«Сонце велике Творець поспішає сьогодні до Вифлиєму, щоб народитися з непорочної Діви і просвітити дітей Адама. Світла пам’ять Праотців звіщає це чудо. Щороку Вифлиємська зірка скликає нас на вечерю і ми люди Нового Завіту є дуже щасливими, бо як каже Ісус: «Істинно, істинно кажу вам, що багато пророків і праведників хотіли б бачити те, що ви бачите і не бачили і чути те, що ви чуєте і не чули», – додав архиєрей.

«Питання в тому, чи ми дійсно бачимо і чуємо?» – наголосив він. І додав: «А також чи маємо відкриті вуха, а найважливіше серце, навіть якщо ще свідомість не прийшла до нас, проте вона є точно в дорозі».

«Велику вірність своєму господару виражає слуга. Чи ми завжди є подібними до того слуги, який кличе інших, збуджує в них апетит до бенкету, тобто до життя вірою. Дуже важливо, щоб ми самі сьогодні не залишилися голодними», – додав на завершення проповідник.