Вперше у Львові відкрили виставку живих біблійних рослин

Неопалима купина, терновий вінок, цукрова тростина, – таку екзотику посадили у Львівському музеї історії релігії.

У Львівському музеї історії релігії з’явився монастирський сад. Там вперше посадили рослини, які згадуються у Біблії. Виставка буде доступна до осені. Про це інформує видання ZAXID.NET

Домініканський монастир у Львові з ’ явився ще у XIV столітті і вже відтоді всередині мав сад. У Середньовіччі усі монастирі у таких внутрішніх двориках облаштовували сади.

“Залишилися навіть певні письмові згадки про те, що цей сад тут був. Але звичайно, протягом XX століття він занепав і по-трохи, ми тут почали розбивати грядки, садити рослини, а потім зрозуміли, що треба це зробити ширше. Так з ’ явилася ідея цієї виставки біблійних рослин”, – розповідає заступниця директора Львівського музею історії релігії Надія Полянська.

Відтепер у монастирському, а наразі музейному дворі, ростуть фінікова пальма, агава, цукрова тростина, – усіх їх згадують у Біблії. Загалом там зафіксовано 120 назв рослин.

Лідія Довгань – старша наукова працівниця, але так захопилася садом, що взялася доглядати ці історичні саджанці. Каже найпопулярніше дерево у Святому Письмі – оливкове дерево, його гілку голуб приніс на Ковчег Ною після потопу, поміж оливками молився Христос.

Також посадили напівлегендарну неопалиму купину, по-науковому ясень.

“Із неопалимою купиною пов ’ язана Старозавітна історія, коли кущ палав. Виявляється, що ця рослина випускає такі масла, які можуть загорітися, але сам кущ не горить” – пояснює Лідія Довгань.

На кожній рослині пишуть назву і місце з Біблії, де її згадують.

“У нас на виставці, наприклад, росте цукрова тростина. Поряд із фініками, які давні євреї вживали у їжу, як заміну цукру, використовувалася і така цукрова тростина. Також показуємо смоковницю – інша назва – інжир, фіга, дуже часто згадується у Біблії, пам ’ ятаєте Христос, назвав смоковницю неплідною”, – каже Лідія Довгань.

Серед біблійних рослин, багато були інгрідієнтами до ароматичних олій: агави, алое, кактуси. Презентують також лавр і терновий вінок.

“Біологи не стверджують, що цей вінок був на голові у Ісуса Христа. І відслідкувати, чи це саме те дерево, не вдається. Але вважається, що власне ось цей терновий вінець – символ страждання Ісуса”, – пояснює Лідія Довгань.

Саджанці надали музею біологічні сади медичного і лісотехнічного університетів. У нашому кліматі рослини прижилися.

“Ми ці рослини поставили у дворику і почалася така погода, пам ’ ятаєте, дощі, холодно, рослини з теплиці потрапили в такі жахливі умови. Я не спала ночами, прибігала, дивилася зранку що з ними. Звичайно вони трошки так перехворіли. А потім почалася якась така гарна погода, почали розвиватися і їм тут дуже подобається”, – зізнається Лідія Довгань.

У сад можна потрапити , купивши звичайний вхідний квиток до музею. Виставка діятиме до осені і її щоліта доповнюватимуть

Джерело: https://zaxid.net/