Вперше в Україні у Соборі св. Юра виконали Акафіст до Блаженного свящмч. Омеляна Ковча.ФОТО

Сьогодні, у стінах Архикатедрального Собору св. Юра   відбулося прем’єрне виконання Акафісту до Блаженного священномученика Омеляна Ковча. Моління очолив Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор спільно з духовенством. Додамо, що цьогоріч минає 135 років від Дня Народження і 75-річчя від мученицької смерті Блаженного Омеляна Ковча.

Акафіст виконувала Заслужена академічна капела України «Трембіта». Дириґент-постановник — Сергій Якобчук. Автором музики до Акафісту стала контемплятивна редемптористка і композитор с. Марія Слєпченко.

 

 

“З ініціативи пана Михайла Перуна, я написала музику до Акафісту на текст о. Назарія Заторського. І він переслав мені цей текст, десь у 2015 році, і я згодилася. На той час, я ще жила у Польщі, ми тоді монастиря в Україні ще не відкрили. І  ця музика мені легко зродилася. Десь чи тиждень працювала, чи два. Я була вже ознайомлена на той момент із постаттю о. Омеляна Ковча і я вважаю, що постать блаженного священномученика Омеляна Ковча – це дуже велика постать для країни. Ми навіть собі цього до кінця не усвідомлюємо. Це як у Польщі святий Максиміліан Кольбе, то ми маємо такого українького Максиміліана Кольбе, такої самої величини постать Омелян Ковч і українці дуже мало знають про цього свого Героя.Тому мені дуже залежало  у тому, щоб якнайкраще піднести його, щоб про нього люди дізнавалися”, – наголосила композиторка.

 

Автор проекту Михайло Перун,  директор Фундації “Андрей”, розповів про те як виникла ця ініціатива:

“Вже багато років, я, який заснував серію “Духовна музика України” при Фундації “Андрей”  співпрацюю з о. Назарієм Заторським і властиво, який є автором текстів вже до попередніх проектів. які ми реалізували. Це Акафісти до Теребовлянської ікони Божої Матері та Акафіст до Самбірської ікони Божої Матері.  І цього року ми вшановуємо 135 років від його дня народження і 75 років від дня мученицької смерті.  Саме тому о. Назарій, який зараз робить свою докторську працю, розпочав працювати. І щоразу ми шукаємо композитора, який напише музику. Цього разу, ми зупинилися на с. Марії Слєпченко, яка є випускницею Львівіської Національної музичної Академії імені Лисенка у Львові. І вона радо погодилася написати музику, яка би була і для Літургійного вжитку. Бо ми хотіли б, щоб це був не лише духовний концерт, але музика, яка може виконуватися у храмі”, – підкреслив пан Михайло.

 

Додамо, що про сестру Марію Слєпченко, Ви можете детальніше прочитати тут.

 

Джерело фото пана Михайла Перуна із сайту https://synod.ugcc.ua/https://synod.ugcc.ua/