Впродовж зустрічі на Львівських братських студіях говорили про призначення ангелів

_dsc02649 грудня 2016 року, в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова лекція зі Священного Писання в рамках Львівських братських студій, що відбуваються у Покровському кафедральному соборі м. Львова УПЦ КП.

Впродовж лекції говорили про місце та призначення ангелів у житті християнина. Лектор зустрічі –  головний редактор єпархіальної інтернет-радіостанції “Град Лева” простоієрей Віктор Кайда.

Священик згадав рядки із Закону Божого: “На початку, коли ще не було ні світу, ні людини, Бог сотворив святих ангелів. Ангели – духи безтілесні (тому невидимі) і безсмертні, як і наші душі; але їх Бог обдарував силами та здібностями, вищими за людські. Розум досконаліший за наш. Вони завжди виконують волю Божу, вони безгрішні, і тепер благодаттю Божою  так утвердились у здійсненні добра, що й грішити не можуть”.

Зокрема, отець Віктор наголосив, що кожній людині Господь дає ангела-хоронителя, який завжди і усюди невидимо стоїть біля нас. Ангелів зображають на іконах як вродилвих юнаків, на знак їхньої духовної краси.

_dsc0267

У Святому Письмі читаємо: “Чи не всi вони духи слу­жін­ня, що їх посилають служити тим, якi мають успадкувати спа­сiння?” (Єв.1:14).

Ангели – це духовні істоти, які володіють індивідуальністю, а також розумом, емоціями та волею. Це стосується як добрих, так і злих ангелів. Ангели володіють інтелектом (Матвія 8:29; 2 Коринтянам 11:3; 1 Петра 1:12), проявляють емоції (Луки 2:13; Якова 2:19; Об’явлення 12:17) і демонструють волю (Луки 8:28-31; 2 Тимофію 2:26; Юди 6). Ангели є духами (Євреям 1:14), які не володіють реальними фізичними тілами. Але той факт, що вони не мають тіла, не заважає їм (як і Богу) бути особистостями.

Ангели у своїй подобі:

  прославляють Бога; (Пс. 148:1-2; Іс. 6:3);

  поклоняються Йому (Єв.1:6; Об’явл.5:8-13);

  радіють промислу Божому (Йова 38:6-7);

  присулговують Йому (Пс.102:20; Об”явл.22:9);

  постають перед Ним (Йова 1:6; 2:1);

  інструменти Божих судів (Об”явл.7:1; 8:2);

  виконують прохання в молитвах (Дії 12:5-10);

  допомагають у наверненні до християнства (Дії 8:26; 10:3);

  слідкують за обрядами, працею і стражданнями християн (1Петра 1:12)

  підтримують під час небезпеки (Дії 27:23-24);

  піклуються про праведників у час смерті (Луки 16:22).

У другій половині зустрічі, традиційно, її учасники мали змогу поставити питання лектору з  теми прослуханої лекції чи будь-якої актуальної для них духовної проблеми.

Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід і лекцій є глибше ознайомлення воцерковлених християн із  історією, основами християнського богослів’я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того, подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.

Зустрічі проводяться щоп’ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.

Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій – 096 450 4000 (Марія).

Слідкуйте за новинами також на офіційній сторінці Львівських братських студій у мережі Facebook.

За матеріалами: Прес-служби Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП