Вселенський Патріарх Варфоломій на горі Афон помолився за припинення війни в “стражденній Україні”

Отці зі Святої Гори Афон повідомляють, що 28 травня, у перший день перебування на Святій Горі, Вселенський Патріарх Варфоломій в монастирі Івірон перед чудотворною Іверською іконою Божої Матері звершив сугубу молитву за припинення війни та воцаріння миру в “стражденній Україні”.

 

Він молитовно розділив свій біль і співчуття з українським народом і у своєму слові перед присутніми афонськими ченцями від різних афонських монастирів запевнив, що його серце постійно з Україною і що він щодня молиться за якнайшвидше припинення війни.

Він своїм прикладом закликав афонське братство також молитися за якнайшвидше припинення війни в Україні і на знак молитовної солідарності з українським народом він спеціально запалив перед чудотворною Іверською іконою Богородиці незгасиму лампаду як символ молитви та жертви Богу за “стражденну Україну”.

Отці з Афону кажуть, що така молитва Вселенського Патріарха в Уділі Божої Матері перед найшанованішою Її чудотворною іконою має велику силу і значення…

“Народна мудрість каже, що друзі пізнаються у біді, — зауважує Сергій Шумило, директор Міжнародного інституту афонської спадщини. — У ці дні жахливої війни Росії проти України ми всі на власні очі побачили, хто є нашими друзями і братами, а хто ні… Українські віруючі три місяці чекали, що так само і московський патріарх Кіріл Гундяєв стане на боці своєї пастви в Україні і виступить проти цієї безумної війни, яку розв’язав путінський сатанинський режим проти українського народу. Проте чекання виявились марними. Кіріл Гундяєв не тільки не висловився проти війни Росії проти України, але й благословив і всіляко підтримує її, надавши їй навіть лицемірного “метафізичного” обґрунтування та виправдання. І зовсім по-іншому з перших же днів війни повів себе Вселенський патріарх Варфоломій, який засудив цей безбожний нарад росіян на Україну та молитовно став на боці українського народу. На цих двох прикладах ми бачимо, хто ж насправді є духовним отцем, а хто “вовком в овечій шкірі”.

Сподіваюся, цей приклад Вселенського Патріарха надихне архиєреїв та духовенство УПЦ на припинення необдуманого розірвання євхаристійного спілкування з Вселенським Патріархатом та іншими помісними Православними Церквами і допоможе поновити діалог та єдність українського і вселенського православ’я”, — зауважує Сергій Шумило.

Джерело: “Релігійно-інформаційна служба України”