Вселенський Патріархат затвердив проект статуту для української автокефалії

Після затвердження тексту документа про автокефалію, має відбутися об’єднавчий собор, на якому буде оголошено про створення в Україні незалежної Церкви.

28


Про це повідомляють журналісти «Радіо Свобода» з посиланням на доповідь Вселенського патріархату, яка опублікована на сайті церкви. В документі, зокрема, зазначається, що у контексті попередньо ухваленого рішення Вселенського патріархату надати автокефалію українській церкві і в очікуванні видачі патріаршого і синодального томосу святий і священний синод розробив конституційний cтатут української церкві.

Рішення вже прокоментував президент України Петро Порошенко, який заявив, що Вселенський патріарх Варфоломій незабаром оголосить дату проведення об’єднавчого Собору українських православних церков.

Нагадаємо, що після затвердження тексту документа про автокефалію, має відбутися об’єднавчий собор, на якому буде оголошено про створення в Україні незалежної Церкви. Варто також уточнити, що Вселенський патріархат вирішив надати томос помісній православній церкві в Україні, яку мають створити на об’єднавчому соборі, в якому мають взяти участь єпископи усіх православних церков, що діють в Україні. Надання українському православ’ю автокефалії бойкотує Українська православна церква Московського патріархату. У ній, зокрема, заявили, що каратимуть своїх єпископів за участь в об’єднавчому соборі.

Джерело: https://zaxid.net/news/

Фото: УНІАН