Всеукраїнська Рада Церков закликала Порошенка і Гройсмана зняти сміттєву блокаду Львова

1_22ВРЦ опублікувала відкрите звернення до найвищих керівників країни

Всеукраїнська Рада Церков (ВРЦ), що об’єднує вищих церковних ієрархів 18 конфесій, оприлюднила відкрите звернення до президента Петра Порошенка і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із закликом зняти сміттєву блокаду Львова. Раніше з пропозицією ухвалити таке звернення від імені всіх членів ВРЦ звернулися вищі церковні ієрархи Львова.

«Закликаємо Вас силою даної Вам влади втрутитись у цю надзвичайну ситуацію задля її термінового і остаточного вирішення, зняти сміттєву блокаду Львова і сприяти вивезенню твердих побутових відходів на наявні сміттєві полігони та сприяти вилікуванню тих системних недуг нашого державного організму, які вона проявила. Ми повинні докласти всіх зусиль для подолання наслідків цієї трагедії, навчитися допомагати одне одному та творити чесну й моральну державну політику», – сказано, зокрема, у відкритому зверненні ВРЦ до Петра Порошенка і Володимира Гройсмана, опублікованому 23 червня.

«З тих пір (пожежі на Грибовицькому полігоні ТПВ – ред.) минув вже рік, але й до сьогодні це нещастя є джерелом екологічного лиха, яке шкодить здоров’ю та життю сотень тисяч людей, а незабаром санітарно-епідеміологічний стан у місті може досягти критичної межі екологічної та гуманітарної катастрофи, бо, на превеликий жаль, наші співбрати у вірі повідомляють нам про доконаний факт штучної сміттєвої блокади міста Львова. Цілком неприйнятними та ганебними є такі цинічні політичні спекуляції на екологічних трагедіях, бо життя і здоров’я людей, як і все довкілля є даром Творця і в жодному випадку не можуть бути засобами політичної боротьби, – йдеться також у зверненні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. – Ця ситуація показала нам прояви системної хвороби нашого суспільно-державного організму, які несуть загрозу самому буттю нашої Держави: безвідповідальне політиканство, спрямоване на цілковите знищення політичних опонентів, без жодного огляду на людяність і мораль; абсолютна відсутність державницької солідарності, як в межах окремих регіонів, так і всієї держави в цілості; відсутність справжньої субсидіарності, яка є однією з основних цінностей та невід’ємним елементом демократії».

Відкрите звернення підписане головуючим у ВРЦ з листопада 2016 року Михайлом Паночком, президентом і старшим єпископом Всеукраїнського Союзу церков християн віри євангельської – п’ятидесятників.

Члеми ВРЦ є глави найбільших Церков та релігійних організацій України – зокрема, предстоятелі УПЦ КП Філарет (Денисенко) та УПЦ МП Онуфрій (Березовський), глава УГКЦ Святослав (Шевчук), муфтій України Ахмед Танім, головний рабин України Яків Дов Блайх, лідери римо-католиків, євангелістів, п’ятидесятників, адвентистів, лютеран та інших релігійних організацій.