Вулицями Львова пройшла велелюдна молитовна хресна хода (Фото)

BKV_4581

У Хрестопоклонну неділю, 15 березня 2015 року, вулицями Львова пройшла молитовна хресна хода. Захід розпочався о 15.00 год. біля храму Святого Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22) та завершився на площі перед Архикатедральним собором Святого Юра. На Хресну ходу вийшло кілька десятків тисяч львів’ян та гостей міста, щоб у молитовних роздумах та спогляданні Христових страстей пережити дорогу Господа через Голгофу до Воскресіння.

Великий хрест по черзі несли: військові, студенти, працівники міської ради, священики, волонтери, військові лікарі, переселенці з Криму та Донбасу, матері, студенти і викладачі Українського католицького університету та монахи різних згромаджень.

Також, міський голова Львова Андрій Садовий проніс малий місійний хрест від пам’ятника Королю Данилу до фігури Пресвятої Богородиці.

Під час цьогорічної молитовної ходи несли березовий хрест, який є копією того хреста, що був освячений у День Незалежності України, 24 серпня 2014 року, і вцілів під час жахливих обстрілів українського військового табору, посеред згарищ наметів і зруйнованої техніки.

BKV_4694«Ми, християни, покликані йти тими дорогами, якими йшов Господь. В цей час ми бачимо, що цілий наш нарід іде цією Хресною дорогою. Наша Україна терпить, страждає… Тому найперше цією Хресною дорогою молімося, щоби мир запанував на нашій землі. Для Бога немає нічого неможливого. Тому збудім в собі акт віри на початку цієї Хресної дороги і віддаймо свою неньку-Україну – Богові, просячи, щоб послав мир на наші землі», – такими словами розпочав Хресну ходу Преосвященний Єпископ Венедикт (Алексійчук).

З нагоди Року Митрополита Андрея Шептицького, особливістю хресної ходи були розважання слуги Божого Андрея, які читалися на молитовних зупинках.

Додамо, що молитовна хресна хода у часі Великого посту проводиться у Львові щороку. Організатором молитви традиційно виступає Львівська архиєпархія УГКЦ, за підтримки Львівської міської ради. Хода відбувається у Хрестопоклінну неділю – третю неділю Великого посту.

Фото: Костянтин Баранюк