X-й ювілейний Екуменічний соціальний тиждень відбудеться у Львові та Києві

IMG_6074У понеділок, 13 лютого 2017 року, в Головному корпусі УКУ відбулось засідання Експертної ради X-го,вже ювілейного, Всеукраїнського суспільного форуму «Екуменічний соціальний тиждень».

Участь в обговоренні взяли: Галина Бохонко, виконавчий  директор Інституту екуменічних студій УКУ, Оксана Іленьків, координатор проекту «Екуменічний соціальний тиждень», а також запрошені гості – Володимир Залуцький, НУ «Львівська політехніка», начальник відділу молодіжної політики та питань соціального розвитку; Іван Фасольник, головний спеціаліст відділу соціальних програм та програмного забезпечення управління соціального захисту ДГП ЛМР; Світлана Книшик, начальник управління департаменту освіти та науки Львівської ОДА; Юрій Візняк, депутат Львівської обласної ради, перший заступник голови Львівської територіальної РПОЛ, голова комісії по культурі та історичної спадщини; Лідія Батіг, журналіст сайту «Духовна велич Львова», організатор Школи міжрелігійної журналістики.

Розпочала засідання виконавчий  директор Інституту екуменічних студій УКУ Галина Бохонко. Вона заанонсувала, що Х-й Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) цьогоріч буде проводитись двічі: 7-9 червня у Києві і 4-7 жовтня у Львові. Для обговорення громадськості  представлена тема: «Гідність – Служіння – Солідарність. На шляху оновлення країни».

Пані Галина зокрема зазначила, що ініціатива проведення Х-го ЕСТу у столиці належить Главі УГКЦ, Блаженнішому Святославу Шевчуку. Організатор заходу – Інститут екуменічних студій – радо вирішив підтримати цю ідею. Галино Бохонко також пояснила саме такий вибір теми: «Цього року ми вирішили зробити об’єднувальний форум,  який би показав напрацювання протягом дев’яти попередніх років і водночас вирішили зупинитись на такій концептуальній темі, враховуючи розвиток волонтерства в державі, ініціативи громадян, солідарності нації. Назва Форуму для обох міст одна, але заходи будуть відрізнятися».

Далі членам експертної ради була представлена на обговорення програма. У Києві, у межах Форуму, планують провести однойменну відкрити дискусію, а також  обговорити розвиток кооперативного руху в Україні. Зазначимо, що І-й Екуменічний соціальний тиждень  власне був присвячений цій темі. У столиці заплановані ряд заходів, серед яких культурно-мистецькі та заходи для молоді. Для останнього дійства буде запрошено молодь з Німеччини та Франції.

Координатор проекту Оксана Іленьків продовжила розповідати про програму у Львові. Зокрема вона назвала імена запрошених доповідачів, серед яких президент ІЕС о. д-р Іван Дацько; Валерій Пекар, співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна;  о. д-р Алоіс Бух, професор морального богослов’я між’єпархіальної вищої семінарії і навчального центру в Нiмеччині; Мирослав Маринович, віце-ректор з питань призначення та місії УКУ та багато інших. Також координатор озвучила ряд запропонованих заходів, які мають проводити у Львові. Седед них відкриття виставки європейського центру солідарності,  семінар Українського християнського академічного товариства, панельні дискусії, круглі столи, презентації книг, нагородження переможців V конкурсу «Репортери надії в Україні» та багато інших.

Учасники експертної ради обговорили програму проведення, внесли свої пропозиції, рекомендації та доповнення.

Як наголошують організатори X-го «Екуменічного соціального тижня», тема «Гідність – Служіння – Солідарність. На шляху оновлення країни» завжди буде актуальною, адже принципи солідарності, справедливості, любові до ближнього, є необхідними у подоланні гострих проблем, а особливо в часи трансформації суспільства, військових дій і загальної нестабільності.

До участі запрошено провідних експертів з України та з-за кордону, представників волонтерських рухів, церковних ініціатив, громадських організацій, благодійних фондів, влади та ЗМІ.

Джерело: «Інститут екуменічних студій УКУ».