“Я вірю, що українці переживуть час потрясінь та випробувань і не будуть поклонятися нікому, крім Бога”, – Макарій (Малетич), Митрополит Львівський (УАПЦ)

3_09В одному зі своїх інтерв’ю досвідчений душпастир, Митрополит Львівський, керуючий Рівненсько-Волинською та Таврійською єпархіями УАПЦ поділився своїми думками щодо Майдану, анексії Криму, війни, яка триває в Україні, й духовних орієнтирів нашого суспільства.

На його думку, справжній християнин не повинен миритися з диктатурою: «Основна позиція християнина-українця має бути простою – принести Богові щире покаяння та багато молитися. Саме такими були мої слова під час відвідин Майдану в Києві. Милосердний Господь сказав, що злого можна перемогти тільки молитвою і постом. Добро йде від Бога, диктаторство – від злого».

На думку Митрополита Макарія, християнин ніколи не може стояти осторонь, коли коїтьсягріх, бо тоді він дає неправдиве свідчення своєї віри: «У своєму посланні пишу: якщо потрібно – я піду на захист своєї неньки-України, як усі інші українці. Ніщо мене не зупинить».

Незважаючи на усі випробування Митрополит вірить у світле майбутнє нашої багатостарждальної землі: «Та все ж я вірю в те, що українці переживуть час потрясінь та випробувань і не будуть поклонятись нікому, крім Бога. Думаю, що українська нація буде процвітати в найближчому майбутньому. Нам треба цінувати можливість вільно висловлювати свою думку та погляди. Кожному – чи то мирянину, чи священику, чи єпископу слід збагнути, що без цього неможливо почуватися щасливо. Заради цього треба бути готовим до жертви».

За матеріалами «Православна Галичина».